Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ АДАПТИВНИХ ДИНАМІЧНИХ БАГАТОВИМІРНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ В СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ

ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ АДАПТИВНИХ ДИНАМІЧНИХ БАГАТОВИМІРНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ В СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ АДАПТИВНИХ ДИНАМІЧНИХ БАГАТОВИМІРНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ В СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ
КРАСНІК Андрій Анатолійович
УДК 512.43
ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ АДАПТИВНИХ ДИНАМІЧНИХ БАГАТОВИМІРНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ В СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ
Спеціальність 05.13.06 – інформаційні технології
 
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному підприємстві “Науковий центр точного машинобудування”, Національне космічне агентство України.
Науковий керівник кандидат технічних наук Сєлюков Олександр Васильович, Державне підприємство “Науковий центр точного машинобудування”, директор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Сбітнєв Анатолій Іванович, Національна академія оборони України, професор кафедри інформатизації штабів;
кандидат технічних наук Козлов Валерій Володимирович, Державна академія статистики, обліку та аудиту, завідувач кафедри інформаційних систем та технологій.
Захист відбудеться «11» липня 2008 р. о 16 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.40 Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03680, Київ-680, просп. Глушкова 2, корп. 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська 58, зал 12.
Автореферат розісланий « 2» червня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ПАШКОВ С.О.
захист 11.07.2008 р. о 16.00
автореферат розісланий 02.06.2008 р.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що неможливо планувати та розробляти будь-що без критичної оцінки майбутніх можливих результатів, особливо для таких сфер, де від невдало прийнятого рішення можливі катастрофічні наслідки. Такими галузями промисловості є хімічна, теплотехнічна, металургійна, оборонна й т. ін., які відрізняються від усіх інших наявністю жорсткої системи управління.
У загальному випадку послідовність прогнозування включає такі основні операції:
1. Визначення об’єкта прогнозування за його фізичним змістом, призначенням, зв’язком з іншими об’єктами, призначенням і складом інформації, яка повинна бути отримана при прогнозуванні.
2. Збирання й аналіз інформації, що належить до об’єкта прогнозування. Ця інформація може містити дані про подібні об’єкти у минулому і теперішньому. До необхідної інформації належать також закономірності поведінки подібних об’єктів в аналогічних умовах.
3. Побудова моделі об’єкта, що досліджується, на основі закономірностей, що виявлені. На вибір моделі прогнозування впливають мета і задачі прогнозування, а також інтервал прогнозування.
4. Визначення невідомих параметрів моделі процесу, що прогнозується.
5. Безпосередньо прогнозування, тобто розроблення прогнозу щодо майбутнього стану об’єкта.
6. Прийняття рішень на основі зробленого прогнозу.
Реально якість прийнятого рішення залежить від якості прогнозування, в т.ч. від його точності. Підвищення точності прогнозу в свою чергу залежить від властивостей об'єктів. Аналіз стану прогнозування визначає необхідність урахування в першу чергу інерційності досліджуваних об'єктів. Це підтверджує доцільність й актуальність створення цифрових динамічних фільтрів. При цьому одним з можливих способів урахування динаміки поведінки таких об'єктів є апроксимація вагової функції при поданні опису об'єкта через інтеграл Дюамеля, що є сутністю наукового завдання, що вирішується.
Таким чином, використання цифрових адаптивних динамічних багатовимірних фільтрів для підвищення точності прогнозування є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках передбаченої державним замовленням ДКР «Контакт» РК №0106U011904, яка виконувалась на Державному підприємстві «НЦТМ» й при управлінні процесом магнітного запису на ВАТ «Маяк». Особисто автором розроблений цифровий фільтр і методика вибору поліномів для апроксимації вагової функції цифрових адаптивних динамічних багатовимірних прогнозуючих фільтрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ АДАПТИВНИХ ДИНАМІЧНИХ БАГАТОВИМІРНИХ ФІЛЬТРІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ В СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок