Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Прихід до влади і криза лівого режиму Таракі-Аміна в Афганістані

Прихід до влади і криза лівого режиму Таракі-Аміна в Афганістані

Назва:
Прихід до влади і криза лівого режиму Таракі-Аміна в Афганістані
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,41 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Національна академія наук України
Інститут сходознавства ім. А.Кримського
СЛІНКІН Михайло Филантійович
УДК 951/959 (581)
Прихід до влади і криза лівого режиму Таракі-Аміна
в Афганістані
07.00.02 - “всесвітня історія”
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії Таврійського Національного університету ім. В.І.Вернадського
Офіційні опоненти:
- доктор історичних наук, професор
КИРИЧЕНКО Василь Прохорович,
завідувач відділу політичних відносин Національного інституту українсько-російських відносин
- доктор історичних наук, професор
ГОЛУБ Володимир Йосипович,
професор кафедри історії України Військового гуманітарного інституту Національної академії оборони України
- доктор історичних наук, професор
ЛЕЩЕНКО Леонід Овдійович,
головний науковий співробітник відділу Азії та Африки Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “ 25 ” травня 2000 р. о 10 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.174.01. для захисту дисертацій в Інституті сходознавства ім. А.Кримсь-кого НАН України за адресою:
01001, Київ, вул. М.Грушевського, 4
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України (01001, Київ, вул. М.Грушевського, 4)
Автореферат розісланий “ 22 " квітня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
кандидат історичних наук О.Б. Бубенок
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Друга половина XX ст. була позна---чена--в житті афганського суспільства і держави буремними змінами та величезними зворушеннями. Вони іманентно були наслідком нестерпної капіталістичної еволюції Афганістану, яка загострила до меж, особливо починаючи з 60-х років, давно назрілі в країні соціально-економічні, політичні, ідеологічні, релігійні, етнонаціона-льні та інші протиріччя. В такій непростій внутрішньо-політичній ситуації на арену суспільно-політичної боротьби вийшли численні опозиційні течії та угруповання, кожне з них пропону-вало свою програму заходів і дій, щоб вивести країну із глибокої соціально-економічної та політичної кризи, покінчити з кричущою віковою відсталістю, убозтвом і невіглаством більшості населення і прилучити його до плодів світової цивілізації.
Серед різношерстої опозиції найбільшою активністю, організованістю та впливом у політизованих колах афганського суспільства користувалися ліві сили та їх угруповання. Всі суспільно-політичні рухи та угруповання, які діяли в країні, не були (і не могли бути) вільними від зовнішнього впливу. Перш за все вони відчували на собі великий вплив змін, які відбулися в світі і регіоні після закінчення другої світової війни. Цьому, серед інших чинників, сприяло чималою мірою і те, що Афганістан, який займав важливе географічне положення в центральноазіатському регіоні, опинився в даний період, особливо із середини 50-х років, на передових рубежах зіткнення геополітичних та ідеологічних інтересів і конфронтації двох глобальних соціальних систем.
Всі ці внутрішні і зовнішні чинники, разом узяті, наперед визначили особливу напругу та надзвичайно жорстокий і тривалий характер суспільно-політичної боротьби на афганській землі. Результатом півстолітньої, все ще не закінченої трагедії Афганіста-ну, стала насильницька зміна чотирьох режимів, які послідовно правили в країні: в липні 1973 року - монархії, у квітні 1978 - республіканського ладу М.Дауда, у грудні 1979 - влади лівих на чолі з Таракі-Аміном і в квітні 1992 року - їх наступника режиму Б.Кармаля - Наджибулли.
Предметом даного дисертаційного дослідження взято виникнення та розвиток опозиційного руху в Афганістані, прихід до влади лівих і крах режиму Таракі-Аміна. Особлива увага приділяється дослідженню проблеми інтернаціоналізації афганської кризи.
Актуальність дослідження обраної теми визначається перш за все тим, що ліві сили Афганістану, вийшовши на арену суспільно-політичної боротьби, залишили помітний слід в історії цієї давньої країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Прихід до влади і криза лівого режиму Таракі-Аміна в Афганістані

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок