Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОТОКІВ СЕКТОРУ ЗАГАЛЬНОГО ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОТОКІВ СЕКТОРУ ЗАГАЛЬНОГО ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОТОКІВ СЕКТОРУ ЗАГАЛЬНОГО ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ДЕРКАЧ Микола Андрійович
УДК 338.92.011
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОТОКІВ СЕКТОРУ ЗАГАЛЬНОГО ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Спеціальність: 08.02.03
Організація управління, планування
і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник -
Фролов Сергій Михайлович - кандидат економічних наук, доцент, декан факультету підготовки спеціалістів Сумського державного університету
Офіційні опоненти -
Точилін Віктор Олександрович - доктор економічних наук, завідуючий відділом Інституту прогнозування НАН України;
Вареніченко Людмила Леонідівна - кандидат економічних наук, провідний науковий співробітник НДЕІ Мінекономіки України.
Провідна організація – Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ дослідження проблем комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил (м. Київ).
Захист відбудеться 25.01.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по присудженню наукового ступеня доктора економічних наук при Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки України (01103, Київ, бул. Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки України
Автореферат розісланий 23.12.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Базилюк А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність дослідження. Ринкова економіка на сучасному етапі, попри різні моделі її організації і функціонування, вироблені світовим досвідом, не може обійтись без регулюючого впливу держави, що має за мету орієнтацію суб’єктів господарювання на досягнення цілей і пріоритетів, передбачуваних державною політикою.
Становлення в Україні багатоукладної економіки, надання її регіонам і господарюючим суб’єктам економічної самостійності обєктивно обумовлює необхідність їх функціонування на принципах територіального самоврядування та самофінансування. За умов кризового стану економіки ці принципи не можуть бути втілені в економічну практику лише за допомогою ринкових механізмів. Потрібні регулюючі дії держави, щоб забезпечити створення достатньої фінансової бази для ефективного регіонального управління. При цьому важливу роль відіграє сектор загального державного управління, в якому формуються фінансові потоки та засади державної політики щодо їх регулювання і використання на всіх рівнях державного управління.
Однак надвисокий ступінь централізації фінансових потоків, недостатнє врахування регіональних особливостей формування доходів, дотаційність більшості регіонів України свідчать про недосконалість державного регулювання фінансових потоків всередині сектору загального державного управління. Це не сприяє консолідації країни, посилює соціально-економічну нестабільність, гальмує поступальний рух держави на шляху до активізації ринкових перетворень та економічного зростання.
Проблеми державного регулювання економіки висвітлені в працях багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених. Методичні підходи до формування і розподілу доходів за секторами економіки, в тому числі і сектору загального державного управління, розроблялись відомими зарубіжними економістами Р.Фрішем і Я.Тімбергеном. В Україні подальший розвиток ці питання набули в працях відомих вітчизняних вчених В.Н. Геєця, В.Ф. Бесєдіна, О.Д. Василика, В.І. Пили, І.І. Лукінова, А.С. Гальчинського, Б.Я.Панасюка, Г.О. П’ятаченка.


Віддаючи належне надбанням зарубіжних і вітчизняних вчених, слід відмітити, що все ще залишаються недостатньо опрацьованими питання регулювання фінансових потоків всередині сектору загального державного управління, оптимізації впливу держави на фінансове забезпечення регіональних відтворювальних процесів, особливо на рівні місцевого самоврядування, важливість яких зростає за умов посилення регіоналізації економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОТОКІВ СЕКТОРУ ЗАГАЛЬНОГО ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок