Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Громадська та парламентська діяльність Євгена Олесницького (1860–1917 рр.)

Громадська та парламентська діяльність Євгена Олесницького (1860–1917 рр.)

Назва:
Громадська та парламентська діяльність Євгена Олесницького (1860–1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Інститут народознавства
Чуйко Інна Степанівна
УДК 908(477)“1860-1917”
Громадська та парламентська діяльність Євгена Олесницького
(1860–1917 рр.)
Спеціальність: 07.00.01 Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Матейко Роман Михайлович,
кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства Тернопільського національного економічного університету.
Офіційні опоненти: Кондратюк Костянтин Костянтинович,
доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка;
Мазур Орест Ярославович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії, теорії та практики культури Національного університету “Львівська політехніка”.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шев-ченка, м. Київ.
Захист відбудеться 5 березня 2007 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .222.01 в Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.
Автореферат розісланий 2 лютого 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
доктор історичних наук Патер Іван Григорович
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Формування громадянського суспільства в Україні посилило зацікавлення широкого загалу українства, перш за все науковців, вітчизняною історією. Глибоке та критичне осмислення подій минулого, увага до народних традицій і культурних надбань, вивчення досвіду господарської діяльності та аналіз результатів політично-державницьких прагнень українців, особливо в період національного відродження другої половини ХІХ – початку ХХ ст., усвідомлюються нині як консолідуючі фактори суспільства. При цьому пріоритетного значення набуває звернення до творчої спадщини знакових постатей української історії, повернення із забуття правди про сподвижників національної ідеї, адже людський вимір є тим критерієм, який визначає духовність, потяг до історичної правди.
Серед постатей, що віддано працювали на теренах українського національного відродження Східної Галичини, а згодом замовчувалися або несправедливо не визнавалися владою, виділяється Євген Олесницький. Дослідження його діяльності має чималу наукову цінність, пізнавально-виховне і практичне значення для нинішнього й наступних поколінь. Тому актуальність дисертаційної теми продиктована необхідністю створення цілісної наукової біографії політика. Навіть при загальному ознайомленні з багатогранною і різнобічною діяльністю Є.Олесницького вражає широкий спектр його інтересів. Він користувався незаперечним визнанням і авторитетом у культурно-просвітницьких, кооперативних, економічних та громадсько-політичних товариствах краю, успішно виконував свою суспільну місію як депутат Галицького сейму й австрійського парламенту.
Для теперішніх українських правників велике значення має вивчення професійної праці Є.Олесницького як адвоката. Кооперативна діяльність, нагромаджений ним досвід захисту економічних прав селян, організаторські здібності як керівника та члена багатьох галицьких господарських товариств і установ слугуватимуть прикладом для сучасних економістів. Крім того, може послужити взірцем для українського депутатського корпусу плідна робота Є.Олесницького у вищих законодавчих органах влади краю і держави. Донині зберігають актуальність його наукові розвідки з юриспруденції, культури, економіки, політики. Цінним для сьогодення українського державотворення є досвід громадської діяльності Є.Олесницького.
Однак різнобічна праця визначного українського громадсько-політичного діяча на сьогодні ще не вивчена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Громадська та парламентська діяльність Євгена Олесницького (1860–1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок