Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ МАГНЕТРОНІВ НА ПРОСТОРОВІЙ ГАРМОНІЦІ З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ

ТЕОРІЯ МАГНЕТРОНІВ НА ПРОСТОРОВІЙ ГАРМОНІЦІ З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ

Назва:
ТЕОРІЯ МАГНЕТРОНІВ НА ПРОСТОРОВІЙ ГАРМОНІЦІ З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,05 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ІМ. О. Я. УСИКОВА
Сосницький Сергій Вікторович
УДК 621.385.64
ТЕОРІЯ МАГНЕТРОНІВ НА ПРОСТОРОВІЙ ГАРМОНІЦІ
З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ
01.04.04 – фізична електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Ваврів Дмитро Михайлович,
Радіоастрономічний Інститут НАН України, м. Харків,
завідувач відділу електронних НВЧ приладів.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Цвик Олексій Іванович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України, м. Харків,
провідний науковий співробітник відділу теорії дифракції та дифракційної електроніки.
доктор фізико-математичних наук, професор
Чурюмов Геннадій Іванович,
Харківський національний університет радіоелектроніки МОН України, м. Харків,
професор кафедри фізичних основ електронної техніки.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна МОН України, м. Харків, кафедра теоретичної радіофізики.
Захист відбудеться 10 жовтня 2002 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України. (61085, м. Харків, вул. Проскури,12)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці IРЕ НАН України. (61085, м. Харків, вул. Проскури,12)
Автореферат розісланий 05 вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я.Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних задач радіоелектроніки є створення генераторів для різних діапазонів довжин хвиль. Магнетрони відрізняються від інших генераторних приладів високими рівнями вихідної потужності та ККД. Більша частина розроблених на сьогоднішній день магнетронних генераторів призначена для сантиметрового та дециметрового діапазонів довжин хвиль. Але, існує потреба у високоефективних генераторах міліметрового діапазону. Зокрема, такі генератори використовуються в радіолокаційних системах різного призначення. Найбільш вдалі магнетрони, розроблені для цього діапазону, відрізняються від класичних деякими принципами роботи. Основною відмінністю є синхронізація електронного потоку з першою зворотною просторовою гармонікою не ?-видної моди коливальної системи магнетрона, у той час як в класичних магнетронах використовується основна гармоніка ?-моди. Це дозволяє отримувати кращий розділ між робочою модою та сусідніми, як за частотою, так і за фазовою швидкістю. Також це дозволяє використовувати нижчі значення постійного магнітного поля та більш прості та компактні магнітні системи. Розробка та удосконалення таких магнетронів здійснюється здебільше емпіричними методами, що вимагає суттєвих фінансових витрат. Суттєвого зниження вартості розробки можна досягти за наявності методів розрахунку характеристик магнетронів.
В силу багатьох причин спроби побудови аналітичних теорій магнетрона не привели до суттєвих успіхів. Отримані аналітичні методи дозволяють здійснювати тільки грубу оцінку можливостей приладу. Тому на цей час основним засобом теоретичного дослідження магнетронних приладів є числове моделювання, насамперед методом великих частинок. Для скорочення витрат машинного часу та оперативної пам’яті, потрібних для використання метода великих частинок, було розроблено багато математичних моделей, спрощених за рахунок нехтування фізичними процесами, які не відіграють суттєвої ролі у роботі приладу. Але, оскільки ступінь впливу того чи іншого процесу може бути різною в різних типах магнетронів, отримані математичні моделі є дуже спеціалізованими. Таким чином, для чисельного моделювання магнетронів на просторовій гармоніці (МПГ) не можна безпосередньо використовувати моделі, розроблені для дослідження інших типів магнетронів.
З вищевказаного витікає, що розробка ефективних та адекватних методів числового моделювання магнетронів, що працюють на просторовій гармоніці є актуальною задачею, важливість розв’язання якої обумовлена необхідністю зниження собівартості розробки та удосконалення магнетронних генераторів міліметрового діапазону довжин хвиль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ТЕОРІЯ МАГНЕТРОНІВ НА ПРОСТОРОВІЙ ГАРМОНІЦІ З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок