Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСТИВОСТІ КУПРАТНИХ МЕТАЛО-ОКСИДІВ, ПОВ’ЯЗАНІ З АНІЗОТРОПІЄЮ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ І КУЛОНІВСЬКИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ

ВЛАСТИВОСТІ КУПРАТНИХ МЕТАЛО-ОКСИДІВ, ПОВ’ЯЗАНІ З АНІЗОТРОПІЄЮ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ І КУЛОНІВСЬКИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ

Назва:
ВЛАСТИВОСТІ КУПРАТНИХ МЕТАЛО-ОКСИДІВ, ПОВ’ЯЗАНІ З АНІЗОТРОПІЄЮ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ І КУЛОНІВСЬКИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ПЕНТЕГОВ Всеволод Ігорович
УДК 538.915:538.931:538.945
ВЛАСТИВОСТІ КУПРАТНИХ МЕТАЛО-ОКСИДІВ, ПОВ’ЯЗАНІ З АНІЗОТРОПІЄЮ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ І КУЛОНІВСЬКИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ
01.04.07 фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті фізики НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Пашицький Ернст Анатолійович,
Інститут фізики НАН України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Білоколос Євген Дмитрович,
Інститут магнетизму НАН та МОН України, завідувач теоретичним відділом
доктор фізико-математичних наук, професор
Гусинін Валерій Павлович,
Інститут теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 22 ” грудня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: проспект Науки 46, Київ, 03028, Україна.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН України
Автореферат розісланий “ 21 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ Чумак О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення проблеми механізму високотемпературної надпровідності (ВТНП), що була відкрита І. Беднорцом та К. Мюллером майже 20 років тому, та з’ясування природи незвичайних фізичних властивостей високотемпературних надпровідників на основі купратних метало-оксидних сполук (МОС), як і раніше, знаходяться в ряду найбільш актуальних задач фізики твердого тіла. З рішенням цих питань нерозривно пов'язана можливість розробки нових матеріалів з більш високими критичними параметрами. Втім, незважаючи на інтенсивні багаторічні експериментальні і теоретичні дослідження, дискусія навколо механізму ВТНП триває і дотепер. Існує надзвичайно велика кількість теоретичних концепцій і підходів для опису ВТНП у шаруватих купратних МОС – від моделі резонансних валентних зв'язків Андерсона та дискретних вузельних моделей у наближенні сильного зв'язку типу двовимірної (2D) моделі Хаббарда або -моделі, до стандартних фермі-рідинних моделей з куперівським спарюванням носіїв струму за рахунок взаємодії тієї або іншої природи (електрон-фононної, електрон-магнонної або електрон-плазмонної). Але жодна з цих моделей сьогодні не може претендувати на повний та вичерпний опис всієї сукупності незвичайних властивостей купратних МОС як у надпровідному, так і в нормальному металевому станах.
Специфічні особливості купратних МОС, такі як (а) шарувата або шарувато-ланцюжкова кристалічна структура, (б) квазідвовимірність зонного спектру електронів (дірок) в шарах CuO2, (в) сильна анізотропія групової швидкості та ефективної маси квазічастинок поблизу рівня Фермі завдяки існуванню подовжених сідлових особливостей (СО) у законі дисперсії, (г) пов’язана з СО гігантська коренева сингулярність Ван Хова в електронній густині станів, тією чи іншою мірою беруться до уваги авторами різних теоретичних концепцій ВТНП. Однак, в більшості існуючих теоретичних моделей ВТНП не враховується далекодіюча кулонівська взаємодія, яка повинна відігравати дуже важливу роль в кристалах купратних МОС саме завдяки їх шаруватій структурі. Зокрема, можна показати, що коли відстань між поодинокими шарами CuO2 або між пакетами з двох чи трьох шарів CuO2 вздовж вісі c значно більша за постійну ґратки в площині шарів (вздовж осей a і b), екранування кулонівської взаємодії у площині на відстанях є не експоненційним, а степеневим (), як у двовимірних системах.
Тому важливим завданням при вивченні фізичних властивостей купратних МОС та створенні адекватної моделі ВТНП є самоузгоджене і комплексне врахування усіх цих особливостей таких сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВЛАСТИВОСТІ КУПРАТНИХ МЕТАЛО-ОКСИДІВ, ПОВ’ЯЗАНІ З АНІЗОТРОПІЄЮ ЕЛЕКТРОННОГО СПЕКТРУ І КУЛОНІВСЬКИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок