Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОХІМІЧНИЙ СТАТУС І ПРОДУКТИВНІСТЬ НОРОК ЗА ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ "ХУТРОВІТ ПЛЮС"

БІОХІМІЧНИЙ СТАТУС І ПРОДУКТИВНІСТЬ НОРОК ЗА ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ "ХУТРОВІТ ПЛЮС"

Назва:
БІОХІМІЧНИЙ СТАТУС І ПРОДУКТИВНІСТЬ НОРОК ЗА ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ "ХУТРОВІТ ПЛЮС"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
ШАРІЙ ТЕТЯНА ІГОРІВНА
УДК : 577.1:637.62:636.084/085:577.16 (043. 3/5)
БІОХІМІЧНИЙ СТАТУС І ПРОДУКТИВНІСТЬ НОРОК ЗА ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ "ХУТРОВІТ ПЛЮС"
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
ЛЬВІВ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок (ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок) Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор ветеринарних наук, професор
Коцюмбас Ігор Ярославович,
Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, директор
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Стапай Петро Васильович,
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії фізіолого-біохімічних основ вовноутворення
доктор сільськогосподарських наук,
Седіло Григорій Михайлович,
Інститут землеробства і тваринництва
західного регіону УААН, директор
Провідна установа: | Білоцерківський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра органічної та біологічної хімії
Захист відбудеться 17.05. 2006 року о __14_____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за
адресою: вул. Стуса, 38, м.Львів,79034
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту біології тварин УААН
(
вул. Стуса, 38, м.Львів,79034)
Автореферат розісланий 16.04.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Віщур О.І


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних галузей виробництва хутра, і не тільки в Україні, є розведення норок. Технологія сучасного хутрового звірівництва вимагає правильно організованої годівлі, збалансованої, не тільки за основними інгредієнтами раціону, але й біологічно активними речовинами (БАР) вітамінами, мікроелементами тощо (Берестов В. А., 1985, Чорний М. В., Цупило О. А., 2003). Для задоволення потреби організму у вітамінах та іншими поживними речовинами, з метою профілактики гіповітамінозів та підвищення імунного статусу організму, до раціонів хутрових звірів додають БАР (Косенко М. В., Левицький Т. Р., Шарій Т. І. зі співавт., 2003). Найбільше відомі вітамінні препарати хутромікси № 1 і № 2 (ТУ У 004800843.008-96). Недоліком цих препаратів є те, що вони не задовільняють потребу організму тварин важливими для нормальної життєдіяльності жиророзчинними вітамінами А і D3, а також вітаміном Н, який впливає на якість хутра (Берестов В. А., Малинин Г. М., 1991).
Хутровіт (ТУ У 46.15.207-97) – це біологічно активний препарат, до складу якого входить комплекс вітамінів і наповнювач, який використовується як кормова добавка в годівлі хутрових звірів (лисиць, норок і песців). Залежно від призначення, є два рецепти препарату хутровіт – хутровіт Е і хутровіт Н. Саме такі препарати ефективно використовуються у годівлі хутрових звірів, задовольняючи потребу організму у вітамінах (Мельник Э. Л., 1976, Берестов В. А., Малинин Г. М, 1987). Важливим у збереженні молодняку норок та їх життєдіяльності є підвищення імунного статусу організму і, як наслідок, забезпечення профілактики вірусних і бактеріальних захворювань (Потопальский А. И., Лозюк Л. В., Миролюбова А. Н., 1991). Тому, крім вітамінно-мінеральної підкормки, особливого значення набуває введення у раціон хутрових звірів імуномодуляторів (Берестов В. А., 1978, Олейник В. М., 1984).
У доступній літературі відсутні дані про вплив на організм хутрових звірів природних імуномодуляторів, які проявляли б антивірусну, антизапальну й антигістамінну активність та підвищували б природну резистентність організму тварин. Тому у дослідах використано ізатізон, який має такі властивості і розроблено рецептуру нового вітамінно-ізатізонового препарату "Хутровіт плюс" та вивчено його біологічну дію на організм норок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.Дисертаційна робота виконана в рамках науково-дослідної тематики лабораторії контролю вітамінів та кормових добавок ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок "Розробити та впровадити у виробництво препарати біологічно активної й антиокислювальної дії для профілактики та лікування порушень обміну речовин і репродуктивної функції у тварин" (держреєстрація № 0196U003864), яка проводилась на замовлення Міністерства агропромислового комплексу України впродовж 1995-2000 років, де автор досліджувала біохімічний статус та продуктивність норок за застосування препарату "Хутровіт плюс".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БІОХІМІЧНИЙ СТАТУС І ПРОДУКТИВНІСТЬ НОРОК ЗА ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ "ХУТРОВІТ ПЛЮС"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок