Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ НОМІНАЦІЇ В ПСЕВДОНІМІЇ НІМЕЦЬКОЇ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВ

ОСОБЛИВОСТІ НОМІНАЦІЇ В ПСЕВДОНІМІЇ НІМЕЦЬКОЇ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ НОМІНАЦІЇ В ПСЕВДОНІМІЇ НІМЕЦЬКОЇ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Петрова Ольга Вікторівна
УДК 81’373.23=112.2=161.2
ОСОБЛИВОСТІ НОМІНАЦІЇ В ПСЕВДОНІМІЇ НІМЕЦЬКОЇ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВ
Спеціальність 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне
мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та загального мовознавства Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Лучик Василь Вікторович,
професор кафедри української мови
Національного університету
„Києво-Могилянська академія”
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор
Отін Євген Степанович,
завідувач кафедри загального мовознавства та історії мови Донецького національного університету
кандидат філологічних наук
Головчак Наталія Іллівна,
доцент кафедри німецької філології
Ужгородського національного університету
Провідна установа кафедра загального та українського мовознавства Київського національного лінгвістичного університету Міністерства
освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “17” листопада 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “ 7 ” жовтня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Пирлік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Псевдоніми як засоби вторинної номінації особи наявні в абсолютній більшості антропосистем, зокрема німецькій та українській. Вони становлять досить помітний сектор антропонімікону цих мов як з погляду їх онімної специфіки, так і у кількісному плані. Увага вітчизняних і зарубіжних дослідників до цього лінгвокультурного явища ґрунтується насамперед на тому факті, що псевдоніми формуються на перетині різних галузей наукового знання. Вивченню псевдонімів присвячені окремі дослідження з літературознавства та історії літератури (П. Берков, В. Виноградов, Г. Зен, Л. Зібеншен, С. Корд, І. Масанов, Ю. Масанов), правознавства (Г. Шерер, Г.-М. Маєрс). З огляду на особливості творення та високий cтупінь їх інформативності самоназви видаються цікавим і різнобічним об’єктом мовознавчих студій, про що свідчать загальні праці з ономастики та антропонімії вітчизняних і зарубіжних лінгвістів (О. Антишев, В. Кам’янець, Г. Науман, О. Суперанська, Г. Суслова, Б. Унбегаун, В. Фляйшер, П. Чучка). Семантичні, структурні та словотвірні ознаки псевдонімів як особливого виду найменувань представлені в спеціальних дослідженнях В. Дмитрієва, О. Реформатського, Т. Суркової. Ґрунтовний лексико-семантичний аналіз псевдонімів у межах вивчення штучної номінації здійснила М. Голомідова.
Українські самоназви найґрунтовніше висвітлені в працях О. Дея й П. Чучки, які визначили їх ономастичний статус, структуру класу й основні функції. Функціональні, структурні та семантичні особливості німецьких псевдонімів аналізуються, зокрема, в дослідженнях В. Аймера, Й. Вайґанда, В. Кам’янця, К. Кунце. Проте спеціальних монографічних досліджень типології німецької та української псевдонімії на сьогодні не існує. Глибшого й повнішого розгляду потребує проблема номінації в системі самоназв декількох мов, зокрема німецької та української, у плані їх зіставного дослідження. Зазначений аспект вивчення принципів, мотивів, способів і засобів творення псевдонімів німецької та української мов дозволить виявити, окрім спільних ознак, специфічні риси національного назвотворення, які у своїй сукупності віддзеркалюють узагальнені риси національної ментальності, що є досить важливим для розвитку антропоцентричної парадигми сучасного мовознавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ НОМІНАЦІЇ В ПСЕВДОНІМІЇ НІМЕЦЬКОЇ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок