Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Королівські столові маєтки в Галичині наприкінці XVI – XVIII ст.

Королівські столові маєтки в Галичині наприкінці XVI – XVIII ст.

Назва:
Королівські столові маєтки в Галичині наприкінці XVI – XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,50 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА
ІМ. І. КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
УДК 94 (477.8) "15/17"
Смуток Ігор Іванович
Королівські столові маєтки в Галичині
наприкінці XVI – XVIII ст.
спеціальність 07.00.01. – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник Колесник Віктор Федорович, доктор історичних наук, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри давньої та нової історії України
Офіційні опоненти: Гошко Юрій Григорович, доктор історичних наук, Інститут Народознавства НАН України, провідний науковий співробітник
Александрович Володимир Степанович, кандидат історичних наук, Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри давньої історії України і спеціальних історичних дисциплін
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського
Захист відбудеться “6” березня 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35. 222. 01 у Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розісланий "5" лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат історичних наук,
доцент Стеблій Ф.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Взаємовідносини населення з державою в особі місцевих владних структур на західно-українських землях в XV-XVIII ст., тобто до виникнення уніфікованого, всеохоплюючого державного бюрократичного апарату є визначальним для обох сторін. Вони впливають на формування локальної специфіки господарського розвитку, соціальної структури населення, правового регулювання поточних справ, вони породжують необхідність влади пристосовуватися до існуючих серед жителів окремої території механізмів вирішення повсякденних справ та покликаної для цього організації, яку уособлювали сільські та міські громади, група громад і навіть окремо взяті її члени. Як наслідок, це спричинило виникнення значної поліваріантності місцевих адміністративно-господарських і судових структур, непомітної, на перший погляд, за лаштунками типової характерної для всієї Речі Посполитої дійсності з властивим їй фільваркно-панщизняним господарством, домінуванням орендних та суборендних форм його ведення практично в кожному більш-менш значному за розмірами маєтку і створенням адміністрації для управління ним, однакової за своєю номенклатурою, обов’язками та повноваженнями як в магнатських, так і в шляхетських господарствах, з підсудністю більшості населення, представленого селянством, власникам цих маєтків й відносною автономією міст, нарешті, з домінуючою роллю шляхти, яка монополізувала в своїх руках всі ланки адміністративного управління, окрім найнижчих, в межах громади. Звідси постає необхідність вивчення кожного окремо взятого адміністративно-територіального комплексу як то шляхетський, церковний маєток, королівщина, чи місто, група поселень тощо, об’єднаних єдиним управлінням. Накопичені таким чином результати локальних досліджень, по-перше, зайвий раз поповнюють наші знання про соціально-економічні і суспільні процеси в західноукраїнському регіоні, доповнюючи загальну мозаїку тогочасної організації публічного і приватного життя новими нюансами, по-друге, дають змогу робити більш адекватні узагальнення про те, що відбувалося тут впродовж XVI-XVIII ст. і скорегувати трактування окремих явищ, фактів, процесів історії України та Польщі.
Те, що вибір впав на королівські столові маєтки, не випадково. Адже вони були найбільшим територіально-адміністративним комплексом в межах Галичини і всієї України, що об’єднував три міста та близько 130 сіл (другим за розмірами було Білоцерківське староство – понад 100 сіл).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Королівські столові маєтки в Галичині наприкінці XVI – XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок