Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРАВЛІЧНИХ ОПОРІВ І ГІДРАВЛІЧНІ РОЗРАХУНКИ ТРУБОПРОВОДІВ З ДИСКРЕТНО ЗМІННИМИВИТРАТАМИ УЗДОВЖ ПОТОКУ

ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРАВЛІЧНИХ ОПОРІВ І ГІДРАВЛІЧНІ РОЗРАХУНКИ ТРУБОПРОВОДІВ З ДИСКРЕТНО ЗМІННИМИВИТРАТАМИ УЗДОВЖ ПОТОКУ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРАВЛІЧНИХ ОПОРІВ І ГІДРАВЛІЧНІ РОЗРАХУНКИ ТРУБОПРОВОДІВ З ДИСКРЕТНО ЗМІННИМИВИТРАТАМИ УЗДОВЖ ПОТОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,59 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Рівненський державний технічний університет
Волощук Володимир Анатолійович
УДК 532.542
ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРАВЛІЧНИХ ОПОРІВ І ГІДРАВЛІЧНІ РОЗРАХУНКИ ТРУБОПРОВОДІВ З ДИСКРЕТНО ЗМІННИМИ
ВИТРАТАМИ УЗДОВЖ ПОТОКУ
05.23.16 – гідравліка та інженерна гідрологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Рівне – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гідравліки Інституту водного господарства Рівненського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – Науменко Іван Іларіонович, доктор технічних
наук, професор, завідувач кафедри гідравліки
Інституту водного господарства Рівненського
державного технічного університету.
Офіційні опоненти: Дмітрієв Анатолій Федорович, доктор технічних
наук, професор, завідувач кафедри ГТС Інституту
водного господарства Рівненського державного
технічного університету;
Чернюк Володимир Васильович, кандидат
технічних наук, доцент, завідувач кафедри
гідравліки та сантехніки Національного
університету “Львівська політехніка”.
Провідна установа – Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра гідравліки та водовідведення.
Захист відбудеться 19 жовтня 2001 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 у Рівненському державному технічному університеті за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Рівненського державного технічного університету за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий 18 вересня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к. т. н., доцент В. П. Востріков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Трубопроводи з дискретно змінними витратами уздовж потоку широко застосовуються в системах водопостачання та водовідведення, в гідромеліоративних системах.
При виконанні гідравлічних розрахунків таких трубопроводів часто використовують диференціальне рівняння гідравліки змінної маси та диференціальне рівняння зміни повної питомої енергії уздовж потоку. В переважній більшості випадків, при інтегруванні цих рівнянь, використовують закони зміни гідравлічних опорів, що отримані при рівномірному русі.
Зменшення витрат в розподільчих трубопроводах та збільшення витрат в трубопроводах-збирачах здійснюється дискретно, тобто через деякі віддалі l уздовж трубопроводів. Доведено (Науменко І. І.), що при віддалях між точками зменшення витрат l>0,1 м, загальні гідравлічні опори складаються з місцевих гідравлічних опорів та гідравлічних опорів по довжині. Величини гідравлічних опорів по довжині при дискретності l>0,1 м в розподільчих трубопроводах добре узгоджуються з величинами гідравлічних опорів при рівномірному русі, що дозволяє розробити надійні аналітичні залежності для гідравлічних розрахунків таких трубопроводів.
За дослідженнями, що виконані в Київському національному університеті будівництва і архітектури, у трубопроводах-збирачах при числах Рейнольдса Re=35000...100000 величини гідравлічного коефіцієнта тертя є в 1,9…3 рази більшими, ніж при рівномірному русі. Проте, як в цих дослідженнях, так і інших, не доведено як впливає дискретність l на закономірності зміни гідравлічного коефіцієнта тертя у трубопроводах-збирачах.
Недослідженим залишається також вплив транзитної швидкості потоку в трубопроводах-збирачах на пропускну здатність отворів, що влаштовані в стінках цих трубопроводів.
Відсутність достатньо обгрунтованих даних про зміну гідравлічних опорів уздовж трубопроводів-збирачів при різній дискретності зміни витрат та даних про зміну пропускної спроможності отворів в стінках трубопроводів-збирачів не дозволяє розробити надійні аналітичні залежності для гідравлічних розрахунків трубопроводів-збирачів.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконувалась згідно плану науково-дослідних робіт Рівненського державного технічного університету “Розробка математичних моделей і методів оцінки і оптимізації надійності водогосподарських об’єктів”, в яких здобувач приймав участь як виконавець, та галузевих програм Держводгоспу України на 1997-2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРАВЛІЧНИХ ОПОРІВ І ГІДРАВЛІЧНІ РОЗРАХУНКИ ТРУБОПРОВОДІВ З ДИСКРЕТНО ЗМІННИМИВИТРАТАМИ УЗДОВЖ ПОТОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок