Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ (20-30-ті рр. ХХ століття)

ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ (20-30-ті рр. ХХ століття)

Назва:
ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ (20-30-ті рр. ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
ДОНЧЕНКО ЛЮБОВ ІВАНІВНА
УДК 378 (091)
ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ
У ВІТЧИЗНЯНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ (20-30-ті рр. ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті
імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Штефан Людмила Андріївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди, професор
кафедри історії педагогіки
та порівняльної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г.Короленка,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Ткачов Сергій Іванович,
Національний фармацевтичний
університет, м. Харків,
доцент кафедри педагогіки та психології.
Захист відбудеться “ 5 ” червня о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кузнецова О.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. На сучасному етапі розвитку суспільства в Україні загострюються соціально-економічні, політичні суперечності, посилюються кризові явища, які негативно впливають на процес успішної адаптації особистості до умов суспільства. У той же час інтенсивно розвивається та вдосконалюється соціальна педагогіка як наука, що допомагає людині зняти соціальну напругу, усвідомити і зрозуміти оточуючий світ, визначити своє місце в ньому. Сьогодні спостерігається невідкладна потреба суспільства у висококваліфікованих спеціалістах у галузі соціально-педагогічної роботи, які б могли професійно здійснювати діагностику й прогнозування соціальних процесів, надавати профілактичну, соціально-терапевтичну, психологічну, педагогічну і правову допомогу різним верствам населення.
Аналіз кадрового складу державних установ, що надають соціальну допомогу й соціальний захист свідчить про те, що значна кількість працівників соціальних служб не має належної професійної освіти й рівня кваліфікації. Така ситуація вимагає визначення пріоритетних напрямів та нових підходів до підготовки кваліфікованих фахівців, здатних вирішувати проблеми підтримки, захисту і соціалізації різних верств населення.
Аналіз науково-педагогічної літератури засвідчує, що останнім часом питання змісту соціально-педагогічної діяльності з різними категоріями населення, певні аспекти професійної підготовки сучасних соціальних педагогів і соціальних працівників в Україні стали предметом наукових пошуків учених. Ці проблеми висвітлені у працях Л.Ваховського, О.Гури, І.Звєрєвої, А.Капської, Г.Лактіонової, Г.Локарєвої, Ю.Мацкевич, Л.Міщик, А.Первушиної, В.Поліщук, Л.Штефан та деяких інших науковців.
Утім одним із перспективних напрямів збагачення теорії і практики професійної підготовки майбутніх фахівців соціальної роботи є вивчення й переосмислення з позицій сучасності історико-педагогічних надбань минулого. Аналіз досвіду підготовки соціально-педагогічних кадрів у історичній ретроспективі, критичне осмислення недоліків у цій галузі дадуть змогу віднайти раціональні шляхи вдосконалення процесу підготовки зазначених фахівців.
Вивчення історико-педагогічної та сучасної літератури свідчить про те, що 20-30-ті рр. ХХ століття в Україні були етапом інтенсивної розробки соціально-педагогічної теорії і практики. Але варто зазначити, що питання підготовки соціально-педагогічних кадрів цього періоду вивчені недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ (20-30-ті рр. ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок