Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблема суб’єкта історичного процесу в українській філософії кінця XIX – першої чверті XX століть

Проблема суб’єкта історичного процесу в українській філософії кінця XIX – першої чверті XX століть

Назва:
Проблема суб’єкта історичного процесу в українській філософії кінця XIX – першої чверті XX століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Пятківський Роман Олександрович
УДК 1(091)(477)
Проблема суб’єкта історичного процесу
в українській філософії
кінця XIX – першої чверті XX століть
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Возняк Степан Михайлович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Пашук Андрій Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри історії філософії
кандидат філософських наук, доцент
Маринюк Віктор Гнатович
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, доцент кафедри філософії та економіки
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 19 травня 2005 р. о 15.30 на засідання спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79002, м.Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “16” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сінькевич О.Б.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження обумовлена внутрішніми проблемами розвитку філософії та потребами сучасної суспільної дійсності.
Сьогодення вимагає фундаментального і всебічного осмислення принципів суспільного розвитку та спонукає до пошуків нових методологічних засад дослідження проблеми суб’єкта історії. На зламі тисячоліть спостерігається чергова активізація суб’єктивного чинника в історії людства. Розпад тоталітарних систем, загострення боротьби народів за національні держави, з одного боку, інтеграційні процеси руху сучасного світу до нового рівня єдності історії – з іншого, помножені на невпинне зростання ваги людської суб’єктивності, зумовлюють суттєві зміни у бутті спільнот, людини. За таких умов особливого значення набуває необхідність виявлення і дослідження ролі суб’єктів в інноваційних процесах, ситуаціях історичного вибору.
Актуальність дослідження проблеми суб’єкта історії зумовлена також особливістю сучасного етапу розвитку України, який у контексті процесів націотворення і розбудови держави характеризується руйнуванням старих форм суспільного буття та активними пошуками нових; зміною соціальних парадигм; прагненням виявити та запровадити адекватні моделі соціального устрою. Пошуки шляхів, засобів і сил, які можуть активізувати процеси розбудови української держави й культури, сприяти подоланню кризових явищ, що мають місце в українському суспільстві сьогодні, потребують визначення суб’єкта і рушійних сил національного відродження. Вирішенню цих завдань може прислужитись вивчення історіософського досвіду розуміння проблем суб’єкта історії та її чинників. Насамперед ідеться про суспільно-політичні й філософські погляди вітчизняних мислителів кінця ХІХ – першої чверті ХХ століть, які творили і активно діяли в умовах складних і суперечливих процесів пробудження національної свідомості, прагнень українського народу до національного та політичного самовизначення. Саме в цей період українська ідея, зародження якої відбулось у попередні періоди, набуває теоретичного усвідомлення, стає буттєвою. Історія філософії національної ідеї кінця ХІХ – першої чверті ХХ століть певним чином завершила процес становлення української національної культури та філософії як її духовної квінтесенції. Ось чому значущим сьогодні є осмислення результатів теоретичних і практичних пошуків мислителів зазначеного періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Проблема суб’єкта історичного процесу в українській філософії кінця XIX – першої чверті XX століть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок