Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціалізація статі як фактор розвитку Я-концепції

Соціалізація статі як фактор розвитку Я-концепції

Назва:
Соціалізація статі як фактор розвитку Я-концепції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,50 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Національний педагогічний університет
Імені М.П.Драгоманова
Говорун Тамара Василівна
УДК 159.9: 37.015.3
Соціалізація статі
як фактор розвитку Я-концепції
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі психології і педагогіки Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка, завідувач лабораторії психології особистості імені П.Р.Чамати.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор, академік АПН України
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка, директор;
доктор психологічних наук, старший науковий співробітник
Швалб Юрій Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри соціальної роботи і педагогіки;
доктор психологічних наук, старший науковий співробітник
Татенко Віталій Олександрович,
Інститут соціальної та політичної психології,
головний науковий співробітник.
Провідна установа: | Дрогобицький державний педагогічний університет, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Дрогобич.
Захист відбудеться 21 лютого 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 18 січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Ю.О.Приходько
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Кінець минулого та початок ХХІ століття ознаменовані посиленою увагою науковців до вивчення питань статусу, прав і можливостей жінок та чоловіків в сім’ї та суспільстві, відмінностей в процесах соціалізації дівчаток та хлопчиків як фактору диференціації психології статей. Проблеми гендерного розвитку особистості набувають особливої актуальності в умовах розбудови громадянського суспільства, які диктують свободу соціального волевиявлення, вибору власної лінії поведінки в подружньому житті, сімейному вихованні дітей, творенні особистого щастя. Саме в культурі суспільства формується не лише статеворольова поведінка, але й концепція чоловічої і жіночої психології, статевої любові, продовження роду.
Розв’язання проблеми статевої соціалізації є, зокрема, важливим для змісту освіти та виховання, які закладають фундамент неупередженого ставлення до особи незалежно від її статі. Входження дитини у соціальне середовище здійснюється шляхом засвоєння статевих ролей та культури шлюбно-сімейних взаємин, завдяки яким інтеріоризується та відтворюється система ціннісно-нормативних орієнтацій, притаманних конкретному суспільству, його досвід, який, у свою чергу, передається у спадок наступним поколінням.
Палітра психічного життя, яка охоплює набуття дитиною гендерної ідентичності, розвиток сексуальності, здатність до самовизначення у побудові міжстатевих стосунків надзвичайно розмаїта і потребує виокремлення найактуальніших проблем.
Серед них – вивчення статево-рольових настановлень підлітків та юнацтва, динаміки формування дитячих уявлень про маскулінність, фемінність в процесі диференційованої соціалізації. Я-концепція виступає віссю статевої соціалізації, інтеграції досвіду статево-рольової та сексуальної поведінки. В ній поєднані як зовнішні, так і внутрішні її детермінанти, які проявляються одночасно як реалізація соціальних вимог, так і внутрішніх спонукань. Дослідження розвитку Я-концепції як статево відповідної системи уявлень про себе, що включає орієнтації на традиційні чи паритетні гендерні ролі, дозволить простежити вплив етнокультури, сім’ї, школи, ЗМІ на виховання жінок і чоловіків, їхні домагання, соціальні очікування, міжстатеві взаємини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Соціалізація статі як фактор розвитку Я-концепції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок