Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ І.А.ФЕЩЕНКА-ЧОПІВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНІКИ ( перша половина ХХ ст.)

ДІЯЛЬНІСТЬ І.А.ФЕЩЕНКА-ЧОПІВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНІКИ ( перша половина ХХ ст.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ І.А.ФЕЩЕНКА-ЧОПІВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНІКИ ( перша половина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 530. 1 (Фещенко-Чопівський)
ШУМАНСЬКИЙ Василь Петрович
ДІЯЛЬНІСТЬ І.А.ФЕЩЕНКА-ЧОПІВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНІКИ
( перша половина ХХ ст.)
Спеціальність: 07.00.07 — історія науки і техніки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ — 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Центральної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Пилипчук Олег Ярославович
Київський університет економіки і
технологій транспорту,
завідувач кафедри екології
та безпеки життєдіяльності
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Руда Світлана Петрівна
Центр досліджень науково-технічного
потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України
провідний науковий співробітник
Відділу історії науки і техніки
доктор історичних наук, професор
Бєсов Леонід Михайлович
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
професор кафедри історії України
Провідна установа: Херсонський державний технічний університет, кафедра українознавства
Захист відбудеться “8“ жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.001.01 при Центрі українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка 01033, м.Київ, вул. Володимирська 60, ауд.108
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м.Київ, вул..Володимирська 58).
Автореферат розісланий “8“ вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради В.М.Піскун
кандидат історичних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес національно-культурного і державного відродження України вимагає відповідальної роботи в контексті дбайливого збирання і повернення народові його духовних скарбів, у свій час відчужених у нього. Разом з цим без усвідомлення і осмислення досвіду минулого неможливий розвиток сучасних технічної, економічної науки та природознавства. Адже, як відомо, історичний процес обумовлений постійно діючими факторами, які не просто зв’язують минуле з сьогоденням, а й значною мірою детермінують сучасність історією. В даному контексті найважливішими умовами пізнання наукової істини є об’єктивна оцінка історичної реальності, нерозривний зв’язок історії науки з сьогоденням, вияв прогностичного значення історично-наукових ідей. Адже історія науки – важлива і невід’ємна складова історії суспільства, історії народу. Відновити її в усій повноті та істинності – невідкладне завдання українських вчених. Це не лише данина нашій минувшині, а й запорука успішного розвитку суспільства, яке добре знає, шанує й творчо опановує досягнення своїх попередників.
Український народ дав світові чимало визначних діячів культури, відомих вчених і педагогів. Імена багатьох з них упродовж десятиліть в умовах тоталітарної системи замовчувалися, а їхня діяльність висвітлювалася спотворено. Хоча кожен з них зробив свій непересічний внесок у скарбницю української та світової культури. Серед несправедливо зневажених українських діячів освіти, науки і техніки – Іван Адріянович Фещенко-Чопівський (1884—1952), доктор технічних наук, професор, вчений-металознавець, дослідник економіки природних багатств України, подвижник українського культурно-національного відродження і державотворення 1917—1921 рр., замучений в радянських концтаборах.
Знайомство з життям і науковою творчістю І.Фещенка-Чопівського переконує нас в тому, що ця людина належить до плеяди найосвіченіших технологів України. В його особі напрочуд гармонійно поєднувалися виняткові організаційні здібності з талантом державного діяча, вченого-педагога і просвітянина. Здобувши вищу технічну освіту в Київському політехнічному інституті, І.Фещенко-Чопівський пройшов шлях від асистента до професора, доктора технічних наук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ І.А.ФЕЩЕНКА-ЧОПІВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНІКИ ( перша половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок