Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСКУРС ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПАМЯТІ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ РОМАНІ (1970-ті – 2000 рр.)

ДИСКУРС ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПАМЯТІ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ РОМАНІ (1970-ті – 2000 рр.)

Назва:
ДИСКУРС ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПАМЯТІ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ РОМАНІ (1970-ті – 2000 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАВЛЕНКО ЮЛІЯ ЮХИМІВНА
УДК 821.133.1-3(09)
ДИСКУРС ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПАМЯТІ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ РОМАНІ (1970-ті – 2000 рр.)
Спеціальність 10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії світової літератури Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Фесенко Валентина Іванівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
завідувач кафедри теорії та історії світової літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ткаченко Анатолій Олександрович,
інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
кафедра теорії літератури та компаративістики, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Бойченко Олександр Володимирович,
Чернівецький державний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, доцент

Провідна установа Інститут літератури ім.Т.Г. Шевченка НАН України,
відділ світової літератури
Захист відбудеться “14” лютого 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.054.03 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (м. Київ, вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий “ 11 ” січня 2006
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.С. Бакіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
“ХХ століття особливо обтяжене пам’яттю насилля та страждання, і цей досвід важко виразити адекватно”, – зазначає класик сучасної філософії Поль Рікер у вступі до книги “Пам’ять, історія, забуття” Рикер П. Память, история, забвение: Пер. с фр. – М.: Изд-во гуманитарной литературы,
2004. – С.9.. Література другої половини ХХ ст. як особлива семіотична практика порушує питання пошуку нових перспектив розгляду проблем та подій минулого. У літературі, стверджує Ю.Крістева, “яскравіше, ніж в інших семіотичних практиках, відчутні проблеми смислоутворення” Кристева Ю. Избр. труды: Разрушение поэтики: Пер. с фр. – М.: РОССПЭН, 2004. – С. 65..
Процеси глобалізації та інформатизації, зміна парадигм індивідуального пізнання та раціональності в культурі кінця ХХ – поч. ХХІ ст., зростання тенденції до невизначеності світоглядних орієнтирів, інтенсифікація способу життя виводять на перше місце питання самоідентифікації суб`єкта.
У філософському дискурсі визначення ідентичності особистості відбувалося в основному з урахуванням часового аспекту. “Згадувати щось означає одночасно згадувати самого себе” Рикер П. Там само.
4Тейлор Ч. Джерела себе. Творення новочасової ідентичнсоті: Пер. з англ. – К.: Дух і Літера, 2005. – С. 45. У час, коли саме поняття реальності виявляється дифузним, а буття людини означується симулякрами, художній текст постачає матеріал для конструювання реальності окремого індивіда, просуваючи вирішення проблем, які його хвилюють.
Праці провідних представників антропологічної школи філософії другої половини ХХ ст. П. Рікера та М. Фуко свідчать, що в минулому нашої цивілізації були періоди, коли людство вибудовувало хибну ідентичність, індивід втрачав самість. У сучасному світі людина позбавлена орієнтирів. Провідною темою культури сьогодення є “криза ідентичності”, яку Ч.Тейлор визначає як “гостру форму дезорієнтації; люди часто висловлюють її в термінах незнання того, хто вони такі, але це також можна тлумачити як радикальну невизначеність їхньої позиції”. За таких умов питання ідентичності як проблема самовизначення особистості у відчуженому суспільстві набуває життєво важливого значення. Після виходу в 2000 році праці П. Рікера “Пам’ять, історія, забуття” у Франції активізуються дослідження, проводяться спеціалізовані семінари, колоквіуми, де розробляється тема конституювання особистістю власної ідентичності, наголошується на позитивній ролі забуття в історії окремої особи і цивілізації, а також йдеться про налаштованість суб’єкта на ризик, відкритість до майбутнього Рикер П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИСКУРС ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПАМЯТІ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ РОМАНІ (1970-ті – 2000 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок