Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТНІ ПОГЛЯДИ С.РУСОВОЇ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТНІ ПОГЛЯДИ С.РУСОВОЇ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТНІ ПОГЛЯДИ С.РУСОВОЇ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕНЬКОВЕЦЬ ОЛЕКСАНДРА МИХАЙЛІВНА
УДК 371:101+316
ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТНІ ПОГЛЯДИ С.РУСОВОЇ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.03 –
соціальна філософія та філософія
історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
ШЕВЧЕНКО Володимир Ісакович,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка, завідувач
кафедри філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
ПАНФІЛОВ Валерій Олександрович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
ЛИНОК Володимир Олексійович,
Дніпропетровський державний технічний
університет залізничного транспорту,
завідувач кафедри філософії і соціології.
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “26” червня 2001 р. о 12-тій годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08.051.11 при Дніпропетровському національному університеті
за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету
за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “25” травня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Філатов А.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації зумовлена загальною суспільною ситуацією в Україні, в умовах якої проблема освіти сьогодні стоїть надзвичайно гостро. Свідченням цього є те, що незабаром після утворення Української незалежної держави у 1991 р. Верховна Рада, Президент і Кабінет Міністрів України встановили ряд законів, видали Укази і Постанови з питань освіти. Це – Закон України “Про освіту”, Указ Президента України “Про заходи щодо державної підтримки освіти в Україні”, Постанова Кабінету Міністрів від 3 листопада 1993 р. № 896 “Про державну національну програму “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), а потім – знову Укази Президента “Про основні напрями реформування вищої освіти в Україні”, “Про концептуальні засади гуманітарної освіти в Україні (вища школа)”, “Про концепцію позашкільної освіти та виховання”.
Після затвердження Державної національної програми “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), яка стала теоретико-методологічним проектом реформування всієї системи навчання і виховання, Міністерство освіти і науки України розробило і впроваджує в життя ще ряд новаторських концепцій, в тому числі “Концепцію педагогічної освіти”. Отже, можна констатувати, що в суверенній Україні в основному створені юридична, політико-організаційна база та формується теоретико-методологічна основа реорганізації освіти. Переважно тієї її гілки, що має державні та громадські інституційні форми (школи, вищі навчальні заклади, учбові заклади, створені на недержавній основі тощо).
Все це разом взяте вимагає по-новому осмислити і осягнути сам феномен освіти. Важливе місце в такому осмисленні займає вивчення філософських, зокрема, соціально-філософських підстав освіти в Україні. Вивчення цих підстав дає можливість уточнити типологію відношень людини, суспільства і держави, які утворюють базові теоретичні положення, що раціоналізуються (пояснюються), аргументуються і перетворюються в політичні та юридичні рішення з питань освіти, а також орієнтують навчання, виховання тощо. Комплекс таких проблем можна вважати і предметним полем філософії освіти, і аспектом соціально-філософського аналізу.
Річ про те, що предмет філософії освіти не співпадає з предметом соціальної філософії. Опубліковані в Україні матеріали наукових та науково-практичних конференцій з питань філософії освіти, дослідження окремих авторів (В.Андрущенко, І.Зязюн, В.Лутай та ін.) показали, що ця дисципліна розглядає освіту як один із найважливіших, відносно самостійний і найбільш масовий інститут суспільної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТНІ ПОГЛЯДИ С.РУСОВОЇ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок