Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦЕНТРАЛЬНІ СТАТИСТИЧНІ КЛАСИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ (МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОБУДОВИ)

ЦЕНТРАЛЬНІ СТАТИСТИЧНІ КЛАСИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ (МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОБУДОВИ)

Назва:
ЦЕНТРАЛЬНІ СТАТИСТИЧНІ КЛАСИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ (МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОБУДОВИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
ЖУКОВСЬКА ЮЛІЯ ГЕОРГІЇВНА
УДК 311:33
ЦЕНТРАЛЬНІ СТАТИСТИЧНІ КЛАСИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ
(МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОБУДОВИ)
Спеціальність 08.00.10 – Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному підприємстві “Науково-технічний комплекс статистичних досліджень”, м. Київ.
Науковий
керівник: | доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Парфенцева Неля Олексіївна,
Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України, завідуюча кафедрою статистики
Офіційні
опоненти: | доктор економічних наук, професор
Ревенко Андрій Пилипович
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Карпов Володимир Іванович,
Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків
Захист відбудеться 25 березня 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 23.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, к. 36.
Автореферат розісланий лютого 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради |
С.В. Шульга
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ринкові перетворення в українській економіці привели до реформування системи національної статистики. Державна статистика базується на статистичних стандартах, що регламентують процеси збирання, оброблення та подання соціально-економічних даних. Важливим елементом єдиної нормативної бази статистики є класифікації, що дозволяють упорядковувати, зберігати, уніфіковувати статистичну інформацію для комплексного аналізу соціально-економічних явищ та прогнозування розвитку економіки.
Класифікації є головними засобами статистичної систематизації явищ суспільства та визначають в значній мірі якість зібраної інформації. Періодично виникає необхідність перегляду класифікацій з метою приведення їх у відповідність до змінюваних явищ у суспільстві. Такий перегляд стосується не тільки окремих елементів певної класифікації, але й загальної ієрархічної структури.
Структурні перетворення економіки України, зміни методологічних засад міжнародних центральних статистичних класифікацій видів економічної діяльності та продукції вимагають розроблення нового покоління національних класифікацій, що гармонізовані з міжнародними та європейськими класифікаціями, а також створення нормативно-методологічної бази для їх розроблення та впровадження.
Питання розроблення та впровадження статистичних класифікацій знаходить відображення у працях вітчизняних та зарубіжних вчених – Л. Богданової, Е. Брюно, В. Гладкової, В. Головка, В. Карпова, Н. Ланк’яра, Р. Моторіна, О. Осауленка, Н. Парфенцевої, Н. Райнера, А. Ревенка, В. Трейєра та інших.
Дослідження вчених України щодо ефективності наукових розробок у галузі статистичних класифікацій, системи організації впровадження міжнародних класифікацій у практику роботи національних статистичних служб сприяли вдосконаленню статистичної методології збирання даних, організації обстежень на основі статистичних класифікацій.
Водночас методологічні засади подальшого розвитку статистичних класифікацій України наразі розглядаються в незначній кількості публікацій. Актуальними залишаються проблеми розроблення та впровадження нових національних статистичних класифікацій у статистичну практику. Розвиток національних класифікацій з урахуванням досвіду європейських країн і гармонізованих з відповідними європейськими і міжнародними класифікаціями забезпечує інтеграцію органів державної статистики України в європейську статистику та уможливлює одержання повністю порівнянних даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЦЕНТРАЛЬНІ СТАТИСТИЧНІ КЛАСИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ (МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОБУДОВИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок