Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІДНОСИНИ 1991-2000 РР.: ПОЛІТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ВЗАЄМОДІЯ

ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІДНОСИНИ 1991-2000 РР.: ПОЛІТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ВЗАЄМОДІЯ

Назва:
ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІДНОСИНИ 1991-2000 РР.: ПОЛІТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ВЗАЄМОДІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,24 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ”
АФАНАСЬЄВ ІЛЛЯ ЮРІЙОВИЧ
ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІДНОСИНИ 1991-2000 РР.:
ПОЛІТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ВЗАЄМОДІЯ
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
БАЛАБУШЕВИЧ Тетяна Аркадіївна,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
кафедра історії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
МАЙБОРОДА Олександр Микитович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
НАН України,
завідувач відділу етнополітології;
кандидат історичних наук, доцент
ЧЕКАЛЕНКО Людмила Дмитрівна,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки,
Державний експерт відділу регіональної безпеки.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “7___ “ липня____________ 2004 р. о 14.00____ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.008.02 у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г.Сковороди, корп. 1, ауд. 301).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету “Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г.Сковороди, 2, корп. 1).
Автореферат розісланий “_2__” _червня__________ 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Бажан О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Відносини між польським та українським народами, польськими та українськими політичними угрупованнями у ХХ ст. були насичені, з одного боку, трагічними подіями (насамперед, конфлікт між значною частиною українського населення та адміністрацією Другої Речі Посполитої, “Волинська трагедія” (1943 р.), акція “Вісла” (1947 р.)), а з іншого, — прикладами взаємовигідної співпраці (насамперед, антиабсолютистська діяльність в Російській імперії, жваві економічні та культурні контакти 50-80-х рр. ХХ ст.). В останнє десятиліття ХХ ст. відносини України з Польщею були одним з пріоритетів української зовнішньої політики, суттєво позначилися на розвитку української держави, її економіки й культури.
Республіка Польща (РП) — найбільший за територією та населенням із західних сусідів нашої держави. За своїм географічним розташуванням і історичною традицією Польща була і залишається одним з важливих мостів, які сполучають Україну з Західною Європою. Якщо ж врахувати ще й спільність історії, мови, культури, наявність великих етнічних меншин — української в Польщі та польської в Україні, — то стає цілком зрозумілим, що для блага обох народів відносини між Польщею та Україною обов’язково повинні мати характер стратегічного партнерства. Саме як стратегічний партнер нашої держави незмінно характеризувалася Польща українським керівництвом, починаючи з середини 1990-х рр.
Незважаючи на складний історичний спадок, у польсько-українських відносинах 90-х рр. ХХ ст. не сталося гострих конфліктів. Це сприяло не лише розвитку двосторонньої співпраці, але й покращенню загальної ситуації безпеки у Східно-Центральній Європі (СЦЄ), полегшило інтеграцію східноєвропейських країн (насамперед, Польщі) до ЄС і НАТО.
З середини 90-х рр. українське політичне керівництво проголошувало курс на прагматизацію зовнішньої політики, пріоритетність економічного аспекту двосторонніх відносин, зокрема, з Польщею. Існуючі на сьогодні праці, присвячені польсько-українським взаєминам 1990-х рр., розкривають далеко не всі найважливіші процеси, події, причини та наслідки цих контактів. В українській історичній науці на сьогодні відчувається брак наукових праць, в яких головна увага приділялася б висвітленню взаємодії політичного та економічного компонентів польсько-українських відносин. Саме цим, на думку автора, обумовлена актуальність теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІДНОСИНИ 1991-2000 РР.: ПОЛІТИЧНА ТА ЕКОНОМІЧНА ВЗАЄМОДІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок