Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ГУМАНІСТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.РОДЖЕРСА

ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ГУМАНІСТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.РОДЖЕРСА

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ГУМАНІСТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.РОДЖЕРСА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СВІТАШЕВ СЕРГІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 141.32 (7)
ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
ГУМАНІСТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.РОДЖЕРСА
Спеціальність 09.00.05 –
історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України, доктор
філософських наук, професор
Гнатенко Петро Іванович,
Дніпропетровській національний університет,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
старший науковий співробітник
Любивий Ярослав Валерійович,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, провідний науковий співробітнік
відділу історії зарубіжної філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Палагута Вадим Іванович,
Національна металургійна академія України,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, кафедра історії філософії.
Захист відбудеться “5” грудня 2002 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, пр-т Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою:
49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “4” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Окороков В.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Гуманістична практична психологія Заходу, визнаним засновником й лідером якої був Карл Роджерс, на відміну від ортодоксального психоаналізу, не шукала підгрунтя своїм положенням шляхом звернення “вглиб”, до всієї історії людства. Незважаючи на це, до положень теорії Роджерса й його послідовників, починаючи з середини ХХ століття, прислуховуються представники широкого кола наук про людину, релігійні діячі, лідери політичних еліт, практики соціального управління. Проблеми, підняті Карлом Роджерсом й його однодумцями, привертали увагу К.Ясперса і М.Гайдеггера, М.Бубера і Ж.-П.Сартра, П.Рікера і П.Тіллиха. Чому ж саме Карл Роджерс, котрий не виводив своєї “філософії людини” так здалеку, як Зигмунд Фрейд, не заглиблювався в своєму аналізі в часи “тотемів” й “табу”, виявився не менше, ніж Фрейд, почутим в сьогоднішньому світі? Очевидної теоретичної актуальності набуває питання: за рахунок якого наукового, світоглядного, а можливо – й філософського “потенціалу” саме лінія К.Роджерса й його прибічників більше, ніж вчення Фрейда, розповсюдилась “вшир”, в найрізноманітніші сфери сьогоднішньої соціальної практики? Які філософські традиції успадковує ця нова наукова галузь, яка знаходиться (за Куном) на допарадигмальній стадії розвитку?
Вчення Карла Роджерса – це випадок, коли конкретно-наукові дослідження в підсумку привели ученого до генерування концептів, що мають філософське звучання. Але на даний момент так і не з’ясовано до кінця, як почерпнуті Роджерсом ззовні ідеї співвідносяться з власними філософськими інтуїціями цього видатного гуманіста ХХ століття? Ще одне питання - як філософські інтенції власного мислення вивели К.Роджерса за межі конкретно-наукового рівня досліджень, дозволивши йому запропонувати власне рішення “проблеми людини” - цього основоположного й найважливішого питання філософії? В чому змістовність запропонованого К.Роджерсом власного напрямку в русі до “ідеалу вільної комунікації” (І.Кант)?
Але вивчення філософсько-методологічних основ теорії Карла Роджерса набуває не лише теоретичної, але й практичної актуальності. На які філософські основи спирається його теорія особистості, “філософія людини” й філософія граничної й самодостатньої уваги до людини, які конструктивні початки його методології, щоб могла бути поясненою визнана представниками найрізноманітніших гуманітарних наук висока ефективність його методу зміцнення буттєвих основ страждаючої людської особистості другої половини ХХ століття? Було б практично актуальним зрозуміти, що ми, з нашого тепер уже ХХI століття, можемо взяти з наукового спадку К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ГУМАНІСТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.РОДЖЕРСА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок