Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТ „ЖІНОЧІСТЬ” У ВІКТОРІАНСЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРІ

КОНЦЕПТ „ЖІНОЧІСТЬ” У ВІКТОРІАНСЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРІ

Назва:
КОНЦЕПТ „ЖІНОЧІСТЬ” У ВІКТОРІАНСЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КИСЕЛЬОВА Анна Леонідівна
УДК 811.111’277’06: 305
КОНЦЕПТ „ЖІНОЧІСТЬ”
У ВІКТОРІАНСЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі англійської філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
Неборсіна Наталія Павлівна,
професор кафедри англійської філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Мартинюк Алла Петрівна,
професор кафедри перекладу
та англійської мови Харківського національного
університету імені В.Н.Каразіна;
кандидат філологічних наук, доцент
Потапенко Сергій Іванович,
завідувач кафедри англійської філології
Ніжинського державного педагогічного
університету імені Миколи Гоголя
Захист відбудеться 27 вересня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано 22 серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к. філол. н. Клименко Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Визначальною ознакою сучасної гуманітарної думки є тенденція до інтеграції, яка особливо чітко простежується у сфері лінгвістики. Вивчення мови як багатоаспектного феномена змушує науковців відходити від принципу „лінгвістика заради лінгвістики” та сприяє появі інтегрованих дисциплін. Однією з таких дисциплін є лінгвокультурологія, яка з’явилась унаслідок корінних змін, що відбулись у гуманітарних науках у кін. ХХ – поч. ХХІ ст. Теоретичні основи лінгвокультурології було закладено у роботах Н.Д.Арутюнової, А.Вежбицької, Ю.С.Степанова. Терміносистема та методологія лінгвокультурологічних досліджень розробляється у працях С.Г.Воркачова, В.В.Воробйова, В.І.Карасика, В.А.Маслової, Л.О.Мурзина та ін. У лінгвокультурологічному напрямі здійснюються дослідження А.Д.Бєлової, А.П.Мартинюк, О.О.Борисова, Г.А.Огаркової, С.І.Потапенка та ін.
У сфері досліджень лінгвокультурологів опиняється не тільки сучасне мовлення, але й лінгвокультура минулих часів. Цим визначається інтерес дослідників до вікторіанської епохи, яка має надзвичайно вагомий вплив на сучасну європейську культуру. Соціокультурний аналіз Вікторіанства здійснюється у роботах зарубіжних вчених Г.Хейта, Дж.Прістлі, А.Бріггс та ін., а також на сторінках аналітично-бібліографічного британського журналу “Victorian Studies”, на інтернет-сайтах “The Victorian Web” та “The Postcolonial Web”. Зацікавленість у вікторіанській добі виявляють деякі російські дослідники-літературознавці та культурологи (О.В.Зброжек, Т.А.Івушкіна, Б.Проскурнін, І.А.Шишкова). Вітчизняними лінгвістами, що звернулися до Вікторіанства, є І.С.Шевченко, І.І.Морозова, Ю.П.Чала.
Одним із найбільш дискусійних питань, що виникають під час
вивчення вікторіанської культури, є так зване „жіноче питання”, яке у вікторіанську добу постало особливо гостро, тому дослідження вікторіанської доби є водночас гендерним дослідженням. У нашому аналізі концепту „Жіночість” ми опираємося на праці Ю.В.Абрамової, О.С.Бондаренко, А.Д.Борисенко, В.В.Васюк, О.Г.Дубровської, Д.Малишевської, А.П.Мартинюк, К.В.Містрюкової, Н.А.Паскової, О.А.Чибишевої та ін.
Таким чином, актуальність цієї роботи зумовлена значним інтересом європейських дослідників до надбань вікторіанської доби та потребою у комплексному вивченні вікторіанської лінгвокультури та концепту „Жіночість”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано в межах наукової теми „Розвиток і взаємодія мов і літератур в умовах глобалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНЦЕПТ „ЖІНОЧІСТЬ” У ВІКТОРІАНСЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок