Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Порядок фінансування видатків на утримання центральних органів виконавчої влади України

Порядок фінансування видатків на утримання центральних органів виконавчої влади України

Назва:
Порядок фінансування видатків на утримання центральних органів виконавчої влади України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
Цвєтков Андрій Михайлович
УДК 351.72
Порядок фінансування видатків на утримання
центральних органів виконавчої влади України
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право
і процес; фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансового права Національної юридичної академії
України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
АЛІСОВ Євген Олександрович,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри фінансового права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Воронова Лідія Костянтинівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри конституційного та
адміністративного права, академік Академії правових наук
України
кандидат юридичних наук, доцент
Ісаєва Наталія Карлівна,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН
України, старший науковий співробітник
 
Провідна установа Національна академія Державної податкової служби
України ДПА України, кафедра фінансового права, м. Ірпінь
Захист відбудеться “15” січня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий “15” грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шепітько В.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Правове регулювання видатків на утримання центральних органів виконавчої влади України безпосередньо пов’язане з проведенням на даному етапі розвитку держави гармонізації національного законодавства з відповідними нормами Європейського Союзу. Для України це стане одним із кроків, який не тільки наблизить її до повномасштабного інтеграційного процесу до Європейського Союзу, а й до створення належної правової бази законодавства, яке слугуватиме існуючим демократичним засадам у державі, в тому числі утвердженню та реалізації принципу верховенства права.
Для цього Україна насамперед має побудувати ефективну систему державного управління на наукових засадах, зокрема глибокому аналізі й прогнозах сучасних процесів суспільного розвитку. Одним із елементів такого процесу є державно-правова реформа та її складова – адміністративна та бюджетна реформи. Важливість розв’язання цієї проблеми полягає також у тому, щоб зазначені реформи були скоординовані між собою.
Однак існують чинники, які безпосередньо гальмують процес реформування центральних органів виконавчої влади. Це, по-перше, відсутність закону про центральні органи виконавчої влади (а так само й про Кабінет Міністрів України), де має бути визначений правовий статус цих органів, забезпечене провідне місце міністерств серед центральних органів виконавчої влади; по-друге, тривалий перехід від банківської системи касового виконання Державного бюджету України до більш прозорої казначейської системи; по-третє, зростання з року в рік чисельності центральних органів виконавчої влади України та, як наслідок, збільшення обсягів видатків на їх утримання у Державному бюджеті України.
Шляхи розв’язання зазначених теоретичних та практичних проблем є пріоритетними у запропонованому комплексному дисертаційному дослідженні. Дослідження правових аспектів фінансування центральних органів виконавчої влади в Україні безпосередньо пов’язане із загальними проблемами бюджетного права, зокрема питаннями фінансування державних видатків та їх принципів.
Актуальність цієї дисертаційної роботи зумовлена необхідністю підвищення ефективності діяльності центральних органів виконавчої влади, зокрема, шляхом підвищення ролі правового регулювання видатків на їх утримання, формулювання науково обґрунтованих пропозицій щодо цього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Порядок фінансування видатків на утримання центральних органів виконавчої влади України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок