Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТА ЗАСВОЄННЯ МОВИ ЯК ЗНАКОВОЇ СИСТЕМИ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТА ЗАСВОЄННЯ МОВИ ЯК ЗНАКОВОЇ СИСТЕМИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТА ЗАСВОЄННЯ МОВИ ЯК ЗНАКОВОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Алфімова Наталя Анатоліївна
УДК 159.946.3
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТА ЗАСВОЄННЯ
МОВИ ЯК ЗНАКОВОЇ СИСТЕМИ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди
Науковий керівник: кандидат психологічних наук,
Христенко Віталій Євгенович,
Університет внутрішніх справ, доцент кафедри прикладної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, старший
науковий співробітник
Швалб Юрій Михайлович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторією екологічної психології
доктор технічних наук, професор
Самсонкін Валерій Миколайович,
начальник Управління науково-технічного розвитку залізничого транспорту Української залізниці
Провідна установа:
Київський державний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “_________” _____________ 2001 р. о ______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 при Університеті внутрішніх справ за адресою: м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “_______” ______________2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук,
доцент Тімченко О.В.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні роки більш широко відбувається процес інтеграції України до країн міжнародного суспільства. Поширюються міжнародні зв’язки між представниками різних державних і приватних структур. Українські військовослужбовці виконують свої обов’язки за межами нашої держави, представники правоохоронних органів надають допомогу у складі різноманітних миротворчих місій та активно співробітничають з поліцією інших країн, Інтерполом. Кількість мов міжнародного спілкування визначається кількістю країн, які лідирують у науково-технічному та загальнокультурному відношенні. Проблеми мовного “бар’єру”, яка часто заважає ефективному співробітництву, частково допомагає запобігти система мовної ідентифікації, однак досягнення повної однозначності не завжди можливе. Такий ефект досягається на даний момент лише за умови тривалого навчання у відповідному мовному середовищі.
В основі проведених досліджень розглядається психологія формування нових знакових систем на прикладі навчання іноземної мови і, як окремий випадок, навчання англійської мови. У наведеній роботі розглядаються загальні положення засвоєння іноземної мови як психологічні процеси розпізнавання знакових систем.
Актуальність дослідження. Розвиток міжнародного спілкування визначає проблему вивчення іноземних мов виключно актуальною. Предметом досліджень багатьох наукових дисциплін - лінгвістики, педагогіки, семіотики, фізіології, психології, кібернетики та інших - виступають фактори, які забезпечують успішне вивчення мови. Підвищення ефективності навчання мові значно сприяє організації взаємовідносин, робить їх більш доступнішими та економними, що прискорює процес розвитку наукових знань, обміну інформації і забезпечує більш глибоке взаєморозуміння сторін на різних рівнях спілкування. Дослідження, присвячені навчанню мови як знакової системи, визначають загальнотеоретичність даної проблеми, яка безпосередньо пов’язана з теорією психології моделювання, теорії самоорганізації, проблемою адаптації особистості до навколишнього середовища.
Об’єктом дослідження є мова як знакова система комунікації.
Предметом дослідження є психологічні умови формування та засвоєння знакових систем при навчанні іноземній мові.
Мета дослідження полягає у вивченні умов, які найбільш успішно сприяють розвитку та засвоєнню мови як засобу міжособистісного спілкування.
Гіпотеза дослідження полягає у припущенні, що формування знакової системи при вивченні будь-якої мови проходить за єдиними принципами організації психічної діяльності, встановлення яких надає можливість уніфікувати процес засвоєння іноземної мови і знакових систем як мови в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТА ЗАСВОЄННЯ МОВИ ЯК ЗНАКОВОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок