Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> багатофункціональні Рідкокристалічні сенсори фізичних величин

багатофункціональні Рідкокристалічні сенсори фізичних величин

Назва:
багатофункціональні Рідкокристалічні сенсори фізичних величин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Черпак Владислав Володимирович
УДК 548.0:532783
багатофункціональні Рідкокристалічні
сенсори фізичних величин
 
01.04.01 - Фізика приладів, елементів і систем
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електронних приладів Національного університету “Львівська політехніка”
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
ЛОПАТИНСЬКИЙ Іван Євстахович
Національний університет “Львівська
політехніка”, завідуючий кафедрою
фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
КУРИК Михайло Васильович
Інститут фізики НАН України,
завідуючий відділом.
доктор технічних наук, професор
ЦІЖ Богдан Романович
Львівська державна академія ветеринарної
медицини ім. С. З. Гжицького,
завідуючий кафедрою загальнотехнічних
дисциплін.
Провідна організація - Інститут фізики напівпровідників НАН України, відділ рідких кристалів.
Захист дисертації відбудеться 24 грудня 2003 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.12 у Національному університеті “Львівська політехніка”.
(79013, м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул.Професорська, 1).
Автореферат розісланий “13”листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Заячук Д.М


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з напрямків розвитку сенсорної техніки є створення нових методів і пристроїв реєстрації та контролю фізичних величин: температури, тиску, переміщення, електричних чи магнітних полів та ін. На основі останніх досягнень оптики, мікроелектроніки, фізики напівпровідників та електронної техніки серед усієї гамми найрізноманітніших сенсорів у цьому напрямку слід виділити оптоелектронні, в яких використовують зміну параметрів світлового сигналу під впливом вимірюваного сигналу. При цьому все частіше як активне середовище застосовують оптично активні матеріали, а саме, рідкі кристали (РК), в яких використовують польові ефекти на нематичних і смектичних рідкокристалічних матеріалах. Дослідження останніх років показали можливість створення багатофункціональних сенсорів, у яких оптично активні матеріали, а саме, рідкі кристали змінюють свої властивості (орієнтацію молекул та ін.) в залежності від впливу зовнішньої вимірюваної фізичної величини. На початку 90-их років значного поширення для створення сенсорів набуло застосування волоконних світловодів. Поряд з цим постійно досліджуються фізичні процеси в рідкокристалічних матеріалах, а виявлення закономірностей та властивостей у них дозволяють використовувати їх для сенсорних пристроїв. Ряд робіт присвячено вивченню фізичних принципів створення на базі смектичних та нематичних рідких кристалів оптоелектронних рідкокристалічних сенсорів тиску, температури та магнітного поля. Основним недоліком їх є необхідність використання поляризаторів у зв’язку з тим, що для функціонування даного типу сенсорів використовують нематичні та смектичні рідкі кристали, які вимагають використання поляризованого світла, що, в свою чергу, призводить до втрати інформаційного сигналу та ускладнює структуру сенсора.
Один з відомих ефектів у рідких кристалах, а саме, нематико-холестеричний перехід ще недостатньо вивчений з точки зору застосування в сенсорній техніці, хоча відомо, що в холестеричних рідких кристалах крок індукованої спіралі може змінюватись відповідно до зміни температури, тиску і електричного поля. Тому, враховуючи, що холестерико-нематичний електрооптичний ефект в індукованих холестериках має високу чутливість до зовнішнього впливу, не вимагає використання поляризаторів та може бути застосований у структурах індукований холестерик – планарний світловод, то дослідження фізичних процесів в цих структурах та створення на їх основі сенсорів, у тому, числі багатофункціональних є актуальною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: багатофункціональні Рідкокристалічні сенсори фізичних величин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок