Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> інституційна взаємодія народовладдя та органів державної влади у виборах

інституційна взаємодія народовладдя та органів державної влади у виборах

Назва:
інституційна взаємодія народовладдя та органів державної влади у виборах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національна АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Радченко Олександр Віталійович
УДК: 324.: 321.7: 342.84
інституційна взаємодія народовладдя
та органів державної влади
у виборах
Спеціальність 25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, професор
ЛІСНИЧИЙ Василь Васильович,
Харківський регіональний інститут державного
управління Національної академії державного
управління при Президентові України,
завідувач кафедри політології та філософії
Офіційні опоненти – доктор наук з державного управління, доцент
Тертичка Валерій Володимирович,
Національна академія державного управління
при Президентові України, професор кафедри політології;
кандидат політичних наук, доцент
Поліщук Ігор Олексійович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри політології
Провідна установа – Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, відділ теоретичних і прикладних проблем політології, м. Київ
Захист відбудеться 24 грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .858.01 Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 61050, м. Харків, просп. Московський, 75, зал засідань (1 поверх).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (61050, м. Харків, просп. Московський, 75).
Автореферат розісланий 22 листопада 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лебець В. С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження обумовлюється вимогами осмислення принципово нових підходів владних інститутів Української держави щодо забезпечення реального народовладдя. Успіх її демократичного транзиту значною мірою залежить від упровадження принципів партнерської взаємодії влади і народу у виборчому процесі, оскільки завдяки виборам формуються представницькі органи держави та артикулюється суспільне політичне замовлення на стратегічний курс державотворення.
Загальновизнано, що за перебігом виборчого процесу можна судити про рівень демократизму будь-якої держави і суспільства. Саме в ході виборів люди найбільш концентровано відчувають свої громадянські права й обов’язки, причетність до процесу управління державою, відповідальність за її майбутнє, єдність та суспільну консолідацію. Інтеграція України в Європейське співтовариство та утвердження громадянського суспільства значною мірою залежать від втілення у виборчий процес та політичну систему держави в цілому загальнолюдських цінностей, демократичних принципів, міжнародних виборчих стандартів. Проте вибори можуть виступати як каталізатором, так і гальмуючим фактором у демократичному транзиті.
Отже, виникає об’єктивна необхідність наукового аналізу інститутів народовладдя, виборчих відносин, характеру й спрямованості діяльності органів державної влади у виборчому процесі з метою їх подальшого вдосконалення в Україні, а також вивчення та адаптації світових надбань теорії державного управління, позитивного практичного досвіду демократії в інших країнах.
Стан наукової розробки проблеми. Питання організації й проведення виборів, компетенції органів, які забезпечують виборчий процес, участі громадян у виборах, розвитку виборчого законодавства під різними кутами зору були предметом аналізу в сфері науки державного управління, філософії, політології, соціології, права, психології тощо.
Значний масив наукової літератури, в якій розглядаються вибори та виборчий процес, можна згрупувати за наступними напрямками:–
історичні аспекти виборів в Київській Русі та Україні (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: інституційна взаємодія народовладдя та органів державної влади у виборах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок