Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СТАТИСТИКИ ПІДПРИЄМСТВ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СТАТИСТИКИ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СТАТИСТИКИ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,08 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана
ВАСЄЧКО Ольга Олександрівна
УДК 311.42:005
 
МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СТАТИСТИКИ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.03.01 - Статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Науково-технічному комплексі статистичних досліджень Державного комітету статистики України, м. Київ.
Науковий
консультант: | доктор наук з державного управління, професор, заслужений економіст України
Осауленко Олександр Григорович,
Державний комітет статистики України, м. Київ, голова
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Геєць Валерій Михайлович,
ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, м. Київ, директор
доктор економічних наук, професор
Єріна Антоніна Михайлівна,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ, професор кафедри статистики
доктор економічних наук, професор Герасименко Сергій Сергійович,
ВНЗ „Національна академія управління”,
м. Київ, завідувач кафедри обліку, аудиту та статистики
Провідна установа: | Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра статистики, м. Одеса
 
Захист дисертації відбудеться “__8__” червня 2006 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розіслано “_8_” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор О.Д. Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Статистика підприємств поступово посідає провідне місце в статистичних системах більшості країн, і дослідження проблеми її формування набуває в сучасних умовах особливого значення. У науковому плані завданням статистики підприємств є створення та розвиток теоретико-методологічних основ статистичного оцінювання результатів підприємницької діяльності, у практичному - організація інформаційної системи щодо економічної діяльності суб’єктів підприємництва.
До теперішнього часу статистика підприємств як наука не отримала належного розвитку, тоді як її практичний аспект, передусім як сегмент офіційної (державної) статистики, розвивається випереджаючими темпами у світі загалом і в Україні зокрема. Відсутність єдиних методологічних засад поряд із внутрішніми особливостями адміністративного устрою, законодавчої бази, практики управління економікою, наявними джерелами інформації в різних країнах зумовлюють суттєві національні відмінності та наявність проблемних питань у підходах до організації статистики підприємств, які призводять до зниження якості статистичної інформації щодо діяльності підприємств як в кожній окремій країні, так і на міжнародному рівні.
В той же час, правове визнання приватної власності, розвиток ринкової економіки сприяють становленню підприємництва як провідної форми господарювання у країнах, що розвиваються і тих, що, подібно до України, тільки-но набули статусу країн з ринковою економікою. Діяльність підприємств стає визначальним чинником економічного розвитку, який в свою чергу є основою для вирішення цілої низки соціальних проблем.
Різні аспекти виникнення і розвитку підприємництва як основи ринкової економіки досліджено в численних роботах вчених Заходу, США та Японії. В Україні це питання стало предметом дослідження таких відомих вчених як В. Геєць, З. Варналій, Н. Сірополіс, В. Колот, І. Цвєткова, О. Ткачук, О. Микитюк, І. Брижань, Т. Мілашенко та інші.
Потреба в якісній інформації щодо структури та динаміки розвитку підприємництва, його внутрішніх процесів вимагає розроблення адекватної статистики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ СТАТИСТИКИ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок