Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЗВИЧАЙНО ПОЛЯРИЗОВАНІ ПОВЕРХНЕВІ ХВИЛІ В ПЛАЗМОВО—МЕТАЛЕВИХ СТРУКТУРАХ

НЕЗВИЧАЙНО ПОЛЯРИЗОВАНІ ПОВЕРХНЕВІ ХВИЛІ В ПЛАЗМОВО—МЕТАЛЕВИХ СТРУКТУРАХ

Назва:
НЕЗВИЧАЙНО ПОЛЯРИЗОВАНІ ПОВЕРХНЕВІ ХВИЛІ В ПЛАЗМОВО—МЕТАЛЕВИХ СТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,13 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
УДК 533.951
СПОРОВ Олександр Євгенович
НЕЗВИЧАЙНО ПОЛЯРИЗОВАНІ ПОВЕРХНЕВІ ХВИЛІ
В ПЛАЗМОВО—МЕТАЛЕВИХ СТРУКТУРАХ
01.04.08 — фізика плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико–математичних наук
Харків—2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти України та Науково—технічному центрі електрофізичної обробки Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Азаренков Микола Олексійович,
декан фізико-технічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
Офіційні опоненти: | доктор фізико–математичних наук, професор Онищенко Іван Миколайович, заступник директора Інституту плазмової електроники та нових методів прискорення Національного наукового центру «Харківський фізико—технічний інститут», м. Харків.
Кандидат фізико–математичних наук, старший науковий співробітник Мельник Валентин Миколайович, старший науковий співробітник Радіоастрономічного інституту НАН України, м. Харків.
Провідна установа: | Науковий фізико — технологічний центр Міністерства освіти та НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться « 3 » березня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти України за адресою:
61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, фізико-технічний факультет Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, читальний зал бібліотеки №5.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти України.
Автореферат розісланий « 2 » лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвильові процеси в плазмі вже довгий час привертають до себе увагу вчених. Це пов’язано з широкими можливостями їх практичного використання у різних областях фізики плазми, наприклад, у плазмовій астрофізиці, при нагріванні плазми в пристроях термоядерного синтезу, у плазмовій та твердотільній електрониці, при вирішенні прикладних питань фізики газового розряду, плазмохімії та плазмових технологій.
Плазма, як система багатьох частинок, характеризується великою кількістю власних коливань. Так, в ній можуть розповсюджуватися об’ємні хвилі. Через їх велике практичне значення (наприклад, у задачах, що пов’язані з нагріванням плазми в пристроях керованого термоядерного синтезу) саме вони довгий час були основним об’єктом вивчення. Але в реальних лабораторних умовах плазма завжди просторово обмежена. Приклади просторово обмеженої плазми також зустрічаються і в астрофізиці: плазмові хмари, які утворюються перед предметами, що рухаються, сліди, які залишаються в атмосфері після прольоту космічних тіл. Просторова обмеженість плазми створює умови для розповсюдження не тільки об’ємних хвиль, але й хвиль поверхневого типу (ПХ). Через те, що електромагнітна енергія ПХ локалізована біля межі розподілу середовищ, спрощується розв’язання проблем, пов’язаних із збудженням хвиль та виводом їх енергії з хвилеводів. Саме тому, ПХ використовуються в різноманітних пристроях плазмової та напівпровідникової електроніки. До того ж, в останній час з’явилося багато експериментальних робіт, в яких саме ПХ визнаються за причину нагрівання периферії плазми та забруднення її домішковими іонами.
Наявність зовнішнього магнітного поля у плазмі значно розширює спектр власних частот хвилеводної системи. Так, наприклад, існування в плазмі циклотронних хвиль обумовлено наявністю зовнішнього магнітного поля та скінченністю ларморівського радіусу заряджених частинок.
Властивості поверхневих хвиль, як правило, вивчаються у трьох основних напрямках:
I. досліджується залежність дисперсійних властивостей хвиль від параметрів хвилеводної структури;
II.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НЕЗВИЧАЙНО ПОЛЯРИЗОВАНІ ПОВЕРХНЕВІ ХВИЛІ В ПЛАЗМОВО—МЕТАЛЕВИХ СТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок