Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН КІБЕРКУЛЬТУРИ В ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНОМУ ВІДТВОРЕННІ СОЦІУМУ

ФЕНОМЕН КІБЕРКУЛЬТУРИ В ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНОМУ ВІДТВОРЕННІ СОЦІУМУ

Назва:
ФЕНОМЕН КІБЕРКУЛЬТУРИ В ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНОМУ ВІДТВОРЕННІ СОЦІУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
Прохоренко Євгенія Яківна
УДК 316. 259 (477)
ФЕНОМЕН КІБЕРКУЛЬТУРИ В ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНОМУ ВІДТВОРЕННІ СОЦІУМУ
Спеціальність – 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
ПОБЄДА Нелі Олександрівна,
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова,
професор кафедри соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, доцент
ЩЕРБИНА Віктор Миколайович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
доцент кафедри галузевої соціології
кандидат соціологічних наук, доцент
КИСЛОВА Ольга Миколаївна,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри методів соціологічних досліджень
Захист відбудеться “13” травня 2008 р. о 16 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 Харківського
національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2–49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “10” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.І. Шеремет


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інформаційне суспільство постає як еволюція індустріального суспільства. Особливість його виявляється у високих темпах зростання секторів, пов'язаних зі створенням і споживанням інформації, розвитком комунікаційних технологій.
Мережа Інтернет, об’єднуючи мільйони користувачів із різних країн світу, становить собою інтеркомунікативне середовище принципово нового типу. Воно виступає як самостійне цілісне утворення, що має свої функції і соціальні характеристики. У зв'язку з цим актуалізується проблема оцінки ступеня впливу мережі Інтернет на формування різних соціальних груп і розвиток соціуму в цілому.
У той же час мережа Інтернет, вимагаючи постійного поповнення знань від кожного учасника, функціонально забезпечує безперервність утворення, вироблення стандартів у подачі наукової, соціокультурної інформації. Самі форми передачі знання, так само, як і пріоритети у виробленні нового знання через мережу Інтернет, є для соціологів полем спеціальних досліджень. Предметом наукових дискусій стають нові структурні утворення - мережні співтовариства, їх більш дрібні форми - чати, спеціальні чи закриті портали, форуми і конференції, ігрові сервери, що виступають провідниками нового середовища спілкування і способів взаємодії в соціальному просторі. Інтернет-співтовариства, становлячи собою дискурсивні і культурні практики мережі, виступають самостійними структурними одиницями і мають свої функціональні й динамічні характеристики. Усе це підкреслює необхідність вивчення нових форм організації громадського життя і специфіки інформаційної сфери суспільства.
Активізація інтересу вітчизняних дослідників до вивчення теоретико-методологічних передумов формування інформаційного суспільства і можливостей культурних, соціально-економічних і політичних перетворень за допомогою інформаційних технологій відноситься до періоду кінця 80-х – початку 90-х рр. Більшість із них містять значну частину футуристичних припущень, що цілком зрозуміло, оскільки мова йде про процеси, які ледь почалися. Визначенню базисних понять, що характеризують інформаційне суспільство в цілому, присвячено ряд праць зарубіжних авторів. Серед них слід відзначити: Зб. Бжезинського, Д. Белла, Й. Масуди, Р. Канна, М. Кастельса, Е. Кінга, Т. Стоуньєра, О. Тоффлера, А. Турена та ін.
У 1980-1990-х рр. російськими й українськими дослідниками був створений обширний масив літератури, в якому аналізувалися основні науково-технічні та соціально-комунікативні елементи взаємодії (розгалужені телекомунікаційні мережі і міжмережні комунікації).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФЕНОМЕН КІБЕРКУЛЬТУРИ В ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНОМУ ВІДТВОРЕННІ СОЦІУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок