Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА І МІКРОМЕХАНІЧНА ПОВЕДІНКА ОСАДЖЕНОГО ХРОМУ

СТРУКТУРА І МІКРОМЕХАНІЧНА ПОВЕДІНКА ОСАДЖЕНОГО ХРОМУ

Назва:
СТРУКТУРА І МІКРОМЕХАНІЧНА ПОВЕДІНКА ОСАДЖЕНОГО ХРОМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,17 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М.ФРАНЦЕВИЧА
РОГУЛЬ ТАМАРА ГРИГОРІВНА
УДК 620.187: 539.5:669.268
СТРУКТУРА І МІКРОМЕХАНІЧНА ПОВЕДІНКА
ОСАДЖЕНОГО ХРОМУ
Спеціальність 01.04.13 – фізика металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича
Національної академії наук України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
професор, доктор фізико-математичних наук
Фірстов Сeргій Олексійович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України
замісник директора
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
професор, доктор фізико-математичних наук Мільман Юлій Вікторович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України
завідувач відділом
доктор фізико-математичних наук, професор Копань Василь Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
професор кафедри фізики металів
Провідна установа: Інститут металофізики НАН України
ім. Г. В. Курдюмова, м. Київ
 
Захист відбудеться “15 “ червня 2005 року о 1400 год, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржи-жанівського, 3.
Автореферат розісланий “12 “ травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д.26.207.01 Падерно Ю.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна промисловість висуває серйозні вимоги до матеріалів, що застосовуються для створення виробів, котрі працюють в умовах екстремальних температур і тисків, в агресивних середовищах. Нарівні з синтезом нових матеріалів ефективним способом підвищення експлуатаційних характеристик ряду деталей і конструкцій є нанесення на них покриттів із металів та сплавів. Проте відомо, що механічні властивості осаджених матеріалів не тільки суттєво відрізняються від властивостей цих же матеріалів у масивному стані, а й змінюються в широких межах залежно від умов, реалізованих при їх одержанні. При цьому спостерігається велика різноманітність структурних характеристик осаджених матеріалів. Варіювання технологічних параметрів дозволяє осаджувати шари з аморфною, мікрокристалічною, монокристалічною, а також з надзвичайно дрібнозернистою структурою, розмір зерна якої не перевищує 100 нм, що набуває особливого значення в зв’язку зі стрімким розвитком досліджень нових, перспективних завдяки цілому ряду унікальних фізичних, у тому числі й механічних, власти-востей нанокристалічних матеріалів і композицій. Всебічне вивчення закономір-ностей формування, особливостей структури й механічних властивостей осадже-них матеріалів створює реальні перспективи для одержання тонких плівок і товстих металевих шарів з заданими міцнісними характеристиками.
Поєднання високої термічної та корозійної стійкості з високими значеннями температури плавлення, модулів пружності, теплопровідності, низь-кими значеннями коефіцієнта термічного розширення зумовили широке вико-ристання хрому як матеріалу для створення захисних і зносостійких покриттів. Перспективним є також застосування тонких плівок хрому у мікроелектроніці.
За останні роки накопичено великий експериментальний матеріал про структурні зміни у нелегованому хромі та його сплавах, одержаних тради-ційними металургійними способами, і встановлена надзвичайно висока чутливість до них механічних властивостей. У роботах В. І. Трефілова, С. О. Фірстова, Ю. В. Мільмана, А. П. Рудого, А. Н. Ракицького та ін. обґрунтовано можливість формування необхідного комплексу властивостей хрому та його сплавів шляхом створення певних структурних станів за допомогою легування, термомеханічної обробки. Спільно зі співробітниками ВІЛС (Г. В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СТРУКТУРА І МІКРОМЕХАНІЧНА ПОВЕДІНКА ОСАДЖЕНОГО ХРОМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок