Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розвиток інтеграційних формувань в апк

розвиток інтеграційних формувань в апк

Назва:
розвиток інтеграційних формувань в апк
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кобець Євгеній Анатолійович
УДК 334:732:631.115.8
розвиток інтеграційних формувань в апк
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Юхимович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
завідувач кафедри економічної теорії
та економіки сільського господарства.
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, академік УААН, професор
Лупенко Юрій Олексійович,
ННЦ «Інститут аграрної економіки УААН»,
головний науковий співробітник
відділу підприємництва;
– кандидат економічних наук
Мельник Ірина Олегівна,
Миколаївський державний аграрний університет,
в.о. доцента кафедри економіки
сільського господарства.
Захист відбудеться 28 травня 2008 р. о 900 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий 25 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ф. Клочан
ВСТУП
Актуальність теми. Розвиток ринково-підприємницького середовища в аграрній сфері супроводжується пошуками ефективних форм економічних відносин між господарюючими суб’єктами. Важливого значення за цих умов набуває агропромислова інтеграція, спрямована на об’єднання технологічних стадій виробництва, переробки, збуту та реалізації готової продукції, забезпечення стабільності наповнення нею ринку країни за прийнятними цінами. Довготривала економічна криза загальмувала агропромислову інтеграцію і негативно позначилася на співпраці сільського господарства з підприємствами третьої сфери АПК. На сучасному етапі розвиток інтеграційних процесів в АПК відбувається повільно, непослідовно та суперечливо. Дослідження глибинних інтеграційних процесів в агропромисловому комплексі дають можливість виявити їх позитивні та негативні наслідки для сільського господарства, що особливо актуально при входженні України до європейського ринку і світової організації торгівлі. З розвитком інтеграційних процесів у виробництві продуктів харчування збільшується частка минулої, уречевленої праці, що сприяє підвищенню ефективності суспільного виробництва.
Питання вдосконалення економічних взаємовідносин між підприємствами агропромислового комплексу висвітлені в працях відомих українських вчених-економістів, зокрема Андрійчука В., Валентинова В., Гайдуцького П., Дудара Т., Крисального О., Лупенка Ю., Мазуренка О., Маліка М., Мармуль Л., Мельника Л., Саблука П., Червена І., Черевка Г., Шпичака О., Яценка В. та інших науковців. При всій важливості проведених досліджень окремі аспекти розвитку агропромислової інтеграції потребують подальшого наукового опрацювання. Це стосується самого змісту економічної категорії «інтеграція», розвитку договірних відносин у системі інтегрованих структур у напрямі вдосконалення їх соціально-економічної сутності, організаційних форм агропромислової інтеграції, методики соціально-економічної оцінки ефективності інтеграційних процесів. Недостатньо дослідженими залишаються проблеми, пов'язані з методологією і практикою формування і регулювання інтегрованих підприємств в агропромисловому комплексі на обласному та районному рівнях. Відсутні також концептуальні і методичні підходи до вдосконалення механізму узгодження економічних інтересів учасників інтеграції в АПК.
Недостатнє теоретичне обґрунтування, а також практична значущість проблем розвитку інтеграційних формувань в АПК зумовлюють актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: розвиток інтеграційних формувань в апк

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок