Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНІ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ ВІДМІННОСТІ ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ПРИ ПРОФЕСІЙНОМУ ВІДБОРІ КАНДИДАТІВ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

ІНДИВІДУАЛЬНІ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ ВІДМІННОСТІ ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ПРИ ПРОФЕСІЙНОМУ ВІДБОРІ КАНДИДАТІВ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНІ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ ВІДМІННОСТІ ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ПРИ ПРОФЕСІЙНОМУ ВІДБОРІ КАНДИДАТІВ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Панченко Віктор Михайлович
УДК.612.825+612.821.3+612.7
ІНДИВІДУАЛЬНІ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ ВІДМІННОСТІ
ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ПРИ ПРОФЕСІЙНОМУ ВІДБОРІ КАНДИДАТІВ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на базі Військово-медичного управління Служби безпеки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Макаренко Микола Васильович,
Інститут фізіології імені О.О.Богомольця
НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу фізіології головного мозку
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Макарчук Микола Юхимович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
доктор біологічних наук, професор
Шабатура Микола Никанорович,
Київський національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
Провідна установа: Науково-дослідний інститут геронтології АМН України
Захист відбудеться 28.05.2003 р. о13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, Київ, пр. акад. Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд. 215.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 25.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цимбалюк О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення індивідуальних психофізіологічних відмінностей між людьми, їх ролі в процесі навчання, в становленні і розвитку професійних навичок привертає постійну увагу у науковців і практиків (М.В.Макаренко, 1987, 1991; П.В.Сімонов, 1987). Дослідженнями в диференціальній психофізіології, фізіології вищої нервової діяльності накопичено достатньо даних, що дозволило розробити практичні рекомендації, які знайшли застосування в окремих галузях народного господарства. Проте наші знання про зв’язок між індивідуальними варіаціями людської поведінки – з одного боку, та особливостями комплексу психофізіологічних функцій - з другого, залишаються недостатніми.
Важливість таких досліджень щодо людини полягає в тому, що, будучи націленими на подальше вивчення індивідуально-типологічних властивостей та значення їх в цілеспрямованій поведінці за умов впливу на організм різних факторів зовнішнього середовища, вони відкривають шлях до розуміння біологічних основ індивідуальних відмінностей між людьми, розшифруванню нейрофізіологічних механізмів складних психічних функцій та ін. (В.Д.Небиліцин, 1990; М.В.Макаренко, 1991). Якщо урахувати і те, що динамічні характеристики психофізіологічних функцій, як правило, визначають кінцевий результат дій і вчинків людини, то стає незаперечним, фізіологічно активні системи забезпечують цілісну структуру її індивідуальної поведінки. Як вважає В.С.Мерлін, (1986), “без знання реальних основ індивідуальних психологічних відмінностей рухатись в практику неможливо”.
Сказане не викликає сумніву, що вивчення індивідуальних психофізіологічних відмінностей між людьми, їх ролі в успішності професійної діяльності є однією із важливих проблем сучасної фізіології вищої нервової діяльності, диференціальної психофізіології, фізіології праці та спорту, педагогіки тощо.
Проблема професійного відбору взагалі і військових спеціалістів зокрема давно стала предметом наукових досліджень як за кордоном, так і в нашій країні. Багатьом видам військової діяльності властива наявність стресових ситуацій. Служба в підрозділах СБ України є специфічним видом професійної діяльності, яка характеризується надмірним емоційним напруженням і великою ціною помилки. Співробітники спецслужб нерідко діють в обстановці реальної небезпеки, несуть високу ступінь відповідальності за прийняте рішення і свої професійні дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНІ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ ВІДМІННОСТІ ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ПРИ ПРОФЕСІЙНОМУ ВІДБОРІ КАНДИДАТІВ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок