Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Диверсифікація інновацій у харчовій промисловості

Диверсифікація інновацій у харчовій промисловості

Назва:
Диверсифікація інновацій у харчовій промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
БІЛЕЦЬКА Катерина Володимирівна
УДК 338.33.001.76:338.439
Диверсифікація інновацій
у харчовій промисловості
08.00.03 – економіка та управління
національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукопис.
Робота виконана у Луцькому державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Слав’юк Ростислав Анатолійович,
Львівський інститут банківської справи
Університету банківської справи
Національного банку України,
заступник директора
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Володін Сергій Анатолійович,
Інститут інноваційного провайдингу УААН,
генеральний директор
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Кісіль Микола Іванович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу
Захист відбудеться 16.10. 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої Д 26.350.01 у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул.. Героїв Оборони, 10, к. 212.
Автореферат розісланий “14 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук О.Г. Шпикуляк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інноваційна та науково-технологічна діяльність є одним з найсуттєвіших факторів, що зумовлюють трансформацію економіки на національному рівні та її інтеграцію до світового простору. Ці сфери зазнають багатьох національних та глобальних впливів і саме вони в кінцевому підсумку зумовлюють докорінні зміни у структурі національного виробництва, особливостях міжнародного поділу праці, формуванні моделей національного розвитку. Економічне зростання будь-якої країни в сучасних умовах значною мірою залежить від її здатності вчасно адаптуватися до технологічних зрушень.
Прогрес всіх цивілізацій тією чи іншою мірою завжди був пов’язаний з технологіями, товарами, послугами, створеними на основі нових знань. Іншими словами, в основі розвитку економіки лежать інновації. В умовах трансформації ринкової економіки опора на знання забезпечує будь-якій країні як успіх у вирішенні своїх внутрішніх проблем та задоволення потреб суспільства, так і перемогу в конкурентній боротьбі за світові ринки збуту продуктів, технологій та послуг. Це і зумовило достатньо обґрунтований інтерес вчених до даної теми. Проблемам вивчення особливостей інноваційних процесів, теоретичним і методологічним основам інноваційної діяльності присвячені як праці сучасних вітчизняних вчених-економістів, таких як В.Г. Андрійчук, Л.Л. Антонюк, Ю.М. Бажал, А.М. Власова, С.А. Володін, В.М. Геєць, Н.П. Гончарова, Л.Ю. Гордієнко, М.С. Данько, С.Д. Ільяшенко, В.Я. Кардаш, М.І. Крупка, О.О. Лапко, Ж.В. Поплавська, В.Г.Поплавський, П.Т. Саблук, Н.І. Чухрай, так і зарубіжних – Х.Багнета, Я.Ван Дайна, Г.Менша, І.Мілендорфера, К.Найта, К.Перес-Переса, Б.Твісса, В.Томпсона, Й.Шумпетера.
Інноваційна діяльність – поняття широке, через що виникає необхідність конкретизувати об’єкт дослідження. При цьому, на особливу увагу заслуговує інноваційна діяльність у харчовій промисловості, адже на її підприємствах виробляється значна частка обсягу суспільно важливої продукції, а рівень задоволення нею суттєво впливає на рівень життя населення. Щоб втримати лідируючі позиції, товаровиробникам харчової галузі необхідно постійно удосконалювати технологічні процеси і поліпшувати споживчі властивості товарів з орієнтацією на зростання конкурентоспроможності їх продукції. Стратегія підприємств направлена на розробку в короткі строки і доставку на ринок нових товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Диверсифікація інновацій у харчовій промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок