Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОНОВА ЛИСТОВІЙКА (LOBESIA BOTRANA DEN. ET SCHIFF) І ЧИННИКИ, ЩО ОБМЕЖУЮТЬ ЇЇ ЧИСЕЛЬНІСТЬ У ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕННЯХ ПЕРЕДГІРНОГО КРИМУ

ГРОНОВА ЛИСТОВІЙКА (LOBESIA BOTRANA DEN. ET SCHIFF) І ЧИННИКИ, ЩО ОБМЕЖУЮТЬ ЇЇ ЧИСЕЛЬНІСТЬ У ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕННЯХ ПЕРЕДГІРНОГО КРИМУ

Назва:
ГРОНОВА ЛИСТОВІЙКА (LOBESIA BOTRANA DEN. ET SCHIFF) І ЧИННИКИ, ЩО ОБМЕЖУЮТЬ ЇЇ ЧИСЕЛЬНІСТЬ У ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕННЯХ ПЕРЕДГІРНОГО КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,47 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЄБЄДЄВ Сергій Миколайович
УДК 632. 782:632. 9
ГРОНОВА ЛИСТОВІЙКА (LOBESIA BOTRANA DEN. ET SCHIFF) І ЧИННИКИ, ЩО ОБМЕЖУЮТЬ ЇЇ ЧИСЕЛЬНІСТЬ У ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕННЯХ ПЕРЕДГІРНОГО КРИМУ
03. 00.09 - ентомологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопису
Робота виконана на кафедрі захисту рослин у Кримському державному аграрному університеті
Науковий керівник доктор сільськогосподарських наук, професор
СЛАВГОРОДСЬКА - КУРПІЄВА Лідія
Єпіфанівна завідувач кафедри захисту рослин
Кримського державного аграрного університету
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Хоменко Іван Іванович, Мліївський інститут
садівництва ім. Симиренка УААН, директор
кандидат сільськогосподарських наук,
Лошицький Володимир Павлович, Інститут
садівництва УААН, завідуючий відділом захисту
рослин
 
Провідна установа: Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр УААН, відділ захисту рослин АР Крим, м. Ялта
Захист відбудеться “1” березня 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.004.06 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус №3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус №10.
Автореферат розісланий “26 ” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Гронова листовійка (Lobesia botrana Den. et Schiff) в Криму є одним із найнебезпечніших шкідників виноградників, личинки якої щорічно завдають великих збитків сільському господарству. Гусениці, пошкоджуючи генеративні органи винограду, часто знижують урожай на 20-30% і значно погіршують його якість. Крім того, гусениці третього покоління сприяють розвитку сірої гнилі.
В окремих регіонах України листовійка – достатньо вивчений вид. Проте в умовах передгірного Криму фундаментальні дослідження щодо вивчення біології та екології цього шкідника раніше не проводились, захист виноградників від гронової листовійки вивчений недостатньо. Зокрема, не розглядалося питання приуроченості гронової листовійки до кормової рослини, її шкідливість, інші біологічні особливості, а також регулююча роль ентомофагів.
Важливим у захисті виноградників від гронової листовійки є впровадження інтенсивних технологій вирощування винограду і переведення управління ентомокомплексами на агробіоценотичні основи з науково обґрунтуваним керуванням фітосанітарним станом виноградних насаджень. Біоценотичний підхід до захисту рослин не тільки дозволить зберегти вирощений урожай, але й значно зменшити витрати на застосування пестицидів. Це особливо важливо для Криму – здравниці світового значення.
У зв’язку з цим, вивчення біологічних особливостей і агроценотичних чинників, які обмежують чисельність гронової листовійки в умовах передгірного Криму, є безперечно актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, плановими темами. Дослідження за темою дисертації є розділом проблеми “Наукове забезпечення галузі виноградарства, удосконалення концепції й основних напрямків її розвитку, розробка технологій оброблення комплексно-стійких сортів винограду в передгір'ї Криму”. Розділ 1.2.3. “Розробити технологію оброблення плодоносного виноградника” (№ держ. реєстрації 01870036347).
Мета дослідження. Метою дослідження є розробка заходів щодо захисту виноградників від гронової листовійки з одержанням екологічно чистої продукції в усіх типах виноградних насаджень сучасних сортів.
Завдання дослідження:
-
уточнити біологічні особливості гронової листовійки в умовах передгірного Криму;
-
вивчити динаміку чисельності гронової листовійки в різних типах виноградних насаджень і приуроченість її розвитку до кормової рослини;
-
дати оцінку факторам щодо сигналізації появи шкідника в залежності від типу пасток;
-
дати оцінку регіональних чинників, що регулюють чисельність гронової листовійки з максимальним використанням екологічно обґрунтованих засобів захисту виноградників, що забезпечують збереження природних ресурсів ентомофагів, акарифагів, ентомопатогенів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ГРОНОВА ЛИСТОВІЙКА (LOBESIA BOTRANA DEN. ET SCHIFF) І ЧИННИКИ, ЩО ОБМЕЖУЮТЬ ЇЇ ЧИСЕЛЬНІСТЬ У ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕННЯХ ПЕРЕДГІРНОГО КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок