Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСПОДАРСТВО І ПОБУТ НАСЕЛЕННЯ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ В ЕПОХУ РОЗПАДУ ПЕРВІСНОГО СУСПІЛЬСТВА

ГОСПОДАРСТВО І ПОБУТ НАСЕЛЕННЯ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ В ЕПОХУ РОЗПАДУ ПЕРВІСНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ГОСПОДАРСТВО І ПОБУТ НАСЕЛЕННЯ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ В ЕПОХУ РОЗПАДУ ПЕРВІСНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім..І.І.МЕЧНИКОВА
КУШНІР
Вячеслав Григорович
УДК 903.2/.4(477.74) «-19»
ГОСПОДАРСТВО І ПОБУТ НАСЕЛЕННЯ
ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ
В ЕПОХУ РОЗПАДУ ПЕРВІСНОГО СУСПІЛЬСТВА
07.00.1
- історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса-1999
Дисертацією є монографія
Робота виконана на історичному факультеті Одеського державного університету ім. І.І.Мечникова.
Науковий керівник: Доктор історичних наук, професор
Станко Володимир Никифорович
декан історичного факультету Одеського
державного університету ім І.І.Мечникова
Офіційні опоненти: Доктор історичних наук , професор
Ковальова Ірина Федорівна
професор кафедри історіографії та
джерелознавства Дніпропетровського
державного університету
Член-кореспондент, доктор історичних наук
НАН України, професор
Наулко Всеволод Іванович
завідуючий відділом пам’яток духовної культури
Інституту української археографії та
джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України
Провідна установа: Львівський державний університет
кафедра історії України
Захист відбудеться 14 вересня 1999 року о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41. 051. 08
при Одеському державному університеті ім. І.І.Мечникова за
адресою
270057, м.Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. 9.
Автореферат розіслан 13 серпня 1999 року.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова за адресою 270100 м.Одеса, вул.Преображенська,24.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук А.К.Лозовський
Південно-Західне Причорномор’я є одним з найдавніших центрів виникнення відтворюючого господарства в Україні. На думку деяких дослідників в цьому регіоні вперше було започатковано приручення великої рогатої худоби, а згодом і становлення ранніх форм скотарства, пізніше і землеробства. Вже кінці мезоліту - на початку неоліту тут виникають поодинокі поселення матеріали яких свідчать про дбайливе відношення їх мешканців до тваринного світу. Невдовзі на степових просторах Південної України розселюються ранні скотарські племена, поступово формуються своєрідні системи спочатку скотарського, а у подальшому і землеробського господарства, які стали основою життєзабезпечення населення і мають практичне значення до сьогодення.
Зародившись в неоліті, на протязі багатьох тисячоліть скотарство і землеробство розвивалось в мінливих природно-кліматичних умовах, адаптуючись до яких, населення степової зони створювало оптимальні системи найефективніших форм тваринництва і землеробства. При цьому, треба зауважити, що системи скотарства і землеробства відчутно реагували на будь-які, навіть незначні, кліматичні зміни. Певною мірою система відтворюючої економіки визначалася соціальними системами.
Актуальність дослідження Південо-Західна Україна є степовим регіоном в межах якого відбувалось формування землеробсько-скотарських систем з найдавніших часів. Зародившись в неоліті, землеробство і скотарство розвивалось в відповідних природно-кліматичних умовах, адаптуючись до яких створювало оптимальні виробничі системи вирощення зернових культур, найефективніші форми тваринництва. Ці дві основні галузі степової економіки мають грунтовну джерельну базу, яка репрезентує землеробський виробничий реманент, види злакових культур, які культивувались населенням, остеологічний матеріал на основі якого відтворюється склад домашніх тварин, досліджуються питання їх селекції тощо. Проблеми вивчення розвитку скотарства є особливо актуальними для степової зони, оскільки воно розвивалось в різноманітних формах: в окремі періоди як домінуючий напрямок економіки, інколи входило до складу комплексного господарства як складова його частина.
Екстенсивне землеробство і скотарство ІІ тис. до н.е. відчутно реагували на будь які навіть незначні кліматичні зміни, тому питання взаємозв’язку і залежності основних видів господарської діяльності від природного фактора, а також недостатня дослідженність цієї проблеми визначають її актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГОСПОДАРСТВО І ПОБУТ НАСЕЛЕННЯ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ В ЕПОХУ РОЗПАДУ ПЕРВІСНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок