Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз)

Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз)

Назва:
Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,17 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Чжан Шуйбао
УДК 342.9 (510) (477)
Організаційно-правові основи підприємницької діяльності
в Китайській Народній Республіці та в Україні
(порівняльно-правовий аналіз)
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління;
адміністративне право і процес;
фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі морського і митного права Одеської національної юридичної академії
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Додін Євген Васильович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри морського і митного права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук САНІАХМЕТОВА Ніна Олексіївна,
Одеська національна юридична академія,
завідуюча кафедрою підприємницького права
кандидат юридичних наук КАЛАЯНОВ Дмитро Петрович,
Одеський інститут внутрішніх справ,
доцент кафедри адміністративного права та адміністративної
діяльності органів внутрішніх справ
Провідна установа
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,
відділ проблем державного управління та адміністративного права, м. Київ
Захист відбудеться 28 грудня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 24 листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЧАНИШЕВА Г.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід свідчить, що розвиток економіки в будь-якій країні незалежно від її розміру, географічного місцезнаходження і політичного режиму значною мірою залежить від стану законодавства, що визначає організаційно-правові основи підприємництва і практики його застосування. Проте виявилося, що навіть ті країни, в яких панувала одна система - адміністративно-командна, процвітала одна ідеологія - соціалізму і комунізму, обрали різні шляхи реформування своєї економіки, у тому числі і різні підходи до організаційно-правових основ підприємницької діяльності. Найбільш яскраво це відбилося в законодавстві України і КНР. Але виявилося, що й у тому, й в іншому законодавстві постали проблеми, а ряд актів не відповідає світовим нормам і стандартам, за якими розвивається підприємництво. Тому оптимізація організаційно-правових основ підприємництва в Україні і КНР передбачає необхідність проведення їх порівняльного аналізу, визначення їх позитивних і негативних сторін і елементів і розроблення рекомендацій з удосконалення організаційно-правових основ підприємництва в цих країнах і практики їх реалізації. В економічній, політологічній і юридичній науках України нерідкі дослідження, присвячені аналізу організаційно-правових проблем підприємництва в європейських країнах і США, але не менш цінним є і досвід КНР для України. У той самий час і багато актів (особливо 1999-2000 рр.) України, прийняті для розвитку підприємництва, заслуговують того, щоб у КНР знали про них не тільки офіційні влади, але й підприємці, котрі бажають встановити контакти з підприємцями України.
Але в правовій науці цих країн порівняльних досліджень організаційно-правових основ підприємництва ще немає, тому й відсутні рекомендації щодо використання у практиці законодавця оптимальних варіантів регулювання організаційно-правових основ підприємництва, які є у законодавстві КНР чи України.
Оскільки дисертаційне дослідження присвячене організаційно-правовим аспектам підприємництва двох країн, що обрали самостійний шлях економічного розвитку, цілком зрозуміло, що в цих країнах сформувалися власні економічні і правові теорії, які забезпечують законодавця своїми рекомендаціями з регламентації організаційно-правових основ підприємницької діяльності, тому дуже актуальним є і порівняльний аналіз цих теорій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Організаційно-правові основи підприємницької діяльності в Китайській Народній Республіці та в Україні (порівняльно-правовий аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок