Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМИ ЗАПАСАМИ У ПІДПРИЄМСТВАХ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМИ ЗАПАСАМИ У ПІДПРИЄМСТВАХ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМИ ЗАПАСАМИ У ПІДПРИЄМСТВАХ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,48 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ТЕХНОЛОГІЇ
ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ
КРУГЛОВА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 658.87:339.144
ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМИ ЗАПАСАМИ
У ПІДПРИЄМСТВАХ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
Спеціальність 08.07.05 – Економіка торгівлі та послуг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії технології та організації харчування Міністерства освіти і науки України на кафедрі економіки підприємств харчування та торгівлі.
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Власова Наталія Олексіївна
Харківська державна академія технології та організації харчування, зав. кафедрою економіки підприємств
харчування та торгівлі
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Корольков Іван Іванович
Київський національний торговельно-економічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, професор Балабан Петро Юрійович
Полтавський університет споживчої кооперації України Укоопспілки і Міністерства освіти і науки України, зав. кафедрою комерційної діяльності та підприємництва
Провідна установа
Львівська комерційна академія Укоопспілки, кафедра економіки, м Львів
Захист відбудеться 23 листопада 2002 року о 11-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.088.02 в Харківській державній академії технології та організації харчування за адресою: 61051, Харків-51, вул. Клочківська, 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: 61051, Харків – 51, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий 22 жовтня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яцун Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна система господарювання обумовлює зміну форм і методів управління економікою підприємства, вимагає нових підходів до визначення ефективності його діяльності. Однією із складових загальної ефективності підприємства є ефективне управління товарними запасами. Стан формування та використання товарних запасів є визначальним для забезпечення конкурентоспроможності торговельного підприємства. Склад та структура запасів обумовлюють можливості підприємства з організації торгово-технологічного процесу, здійснення певної цінової, асортиментної політики. Ефективність використання запасів впливає на стан та динаміку активів підприємства, їх оборотність і рентабельність, а структура джерел та умови фінансування запасів – на рівень фінансової стійкості торговельного підприємства.
Особливості функціонування підприємств галузі за сучасних економічних умов та значущість для них товарних запасів як базової складової при формуванні ринкової стратегії, обумовлюють актуальність дослідження проблеми ефективності управління запасами.
Теоретичні і практичні аспекти проблеми, що досліджується, знайшли відображення в роботах відомих вітчизняних вчених: І.І. Королькова, М.Д. Виноградського, П.Ю. Балабана, І.О. Бланка, А.А. Мазаракі, Л.О. Лігоненко, зарубіжних науковців Дж. Букана, Е. Кенігсберга, П. Зерматі, П. Мілгрома, Дж. Робертса, М.М. Дарбіняна, Л.П. Наговіциної, Ю.П. Гризанова, Ю.І. Рижикова, В.І. Сергеєва, А.М. Гаджинського та ін.
Аналіз опублікованих робіт і практика господарської діяльності виявили неоднозначність характеристики завдань, пов’язаних з управлінням запасами. Основна проблема полягає у визначенні сутності та цільового призначення запасів з позиції торгового та фінансового менеджменту. Запаси розглядаються з точки зору предметно-речовинного складу або з позиції іммобілізованих коштів. Однак умови функціонування підприємств вимагають застосування системного та комплексного підходу до управління запасами.
Актуальність вищевикладених аспектів управління товарними запасами, недостатній їхній теоретичний розгляд і практичне застосування в підприємствах роздрібної торгівлі обумовили вибір теми дисертації, її мету, завдання, напрямки дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМИ ЗАПАСАМИ У ПІДПРИЄМСТВАХ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок