Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Використання рослинних білково-жирових добавок в годівлі ремонтних теличок

Використання рослинних білково-жирових добавок в годівлі ремонтних теличок

Назва:
Використання рослинних білково-жирових добавок в годівлі ремонтних теличок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівська національна академія ветеринарної
медицини ім. С.З.Гжицького
Демчук Наталія Михайлівна
УДК: 636.087.7/636.085.55
Використання рослинних білково-жирових добавок
в годівлі ремонтних теличок
06.02.02- годівля тварин і технологія кормів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів – 2003
Дисертацію є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському інституті агропромислового виробництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор
Кваша Василь Іванович ,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри зоології
Офіційні опоненти - доктор сільськогосподарських наук, професор
Вудмаска Василь Юрійович,
Інститут землеробства і тваринництва західного регіону УААН, лабораторія годівлі тварин і технології кормів, головний науковий співробітник;
доктор сільськогосподарських наук, професор
Костенко Володимир Миколайович,
Вінницький державний аграрний університет, завідувач кафедри годівлі сільськогосподарських тварин;
Провідна установа - Одеський державний аграрний університет ,
Міністерства аграрної політики України, м. Одеса
Захист відбудеться 22 січня 2004 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.826.02 у Львівській національній академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького за адресою: 79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького:
79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий 20 грудня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат с.-г. наук О.М. Слобода
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз результатів останніх вітчизняних і світових досягнень показує, що інтенсивне вирощування молодняка і високий рівень м’ясної та молочної продуктивності великої рогатої худоби у значній мірі залежить не тільки від генетичного потенціалу порід, їх помісей і загального рівня годівлі, але передусім від кількісно-якісного протеїново-жирового живлення тварин. Тому одним із основних шляхів підвищення продуктивності корів є вирощування високопродуктивних ремонтних теличок шляхом організації повноцінної годівлі.
У зоні західного регіону України основну долю концкормів раціону годівлі тварин складають зернові злаки серед яких переважають пшениця та ячмінь, внаслідок чого в кормовому балансі має місце нестача білка до 25-30%, жирів до 40%, окремих мікроелементів, незамінних амінокислот, ненасичених жирних кислот. Все це стримує реалізацію генетичного потенціалу продуктивності худоби. На сьогодні значна частка зернових кормів виробляється і використовується в господарствах без послуг комбікормових заводів, що знижує повноцінність комбікормів та зерносумішей при відсутності балансуючих кормових добавок, а завізні шроти та місцеве трав’яне борошно - дорогі і енергоємні. Для вирішення білкової проблеми у світі все більше уваги приділяється прискоренню темпів виробництва олійних культур родини хрестоцвітих і, зокрема, ріпаку, корми з якого можна віднести до високоенергетичних кормових засобів. Їх протеїн і жир мають високу біологічну цінність завдяки підвищеному вмісту незамінних, особливо сірковмісних амінокислот та високомолекулярних жирних кислот і, зокрема, лінолевої. У зв’язку з цим посилюється увага до вивчення питання застосування зерна ріпаку та продуктів його переробки. В умовах західного регіону України є можливість вирішити цю проблему за рахунок використання в комбікормах білково-жирових добавок з місцевих високобілкових і жиромістких компонентів рослинного походження: зерна озимого ріпаку безерукових низькоглюкозинолатних сортів, кормових бобів і гороху.
У Західному Лісостепі України агрокліматичні умови сповна забезпечують одержання достатньо високих врожаїв зерна озимого ріпака (24-28 ц/га, з вмістом 20-29% протеїну, 40-45% жиру), кормових бобів (25-35ц/га, 27-30% протеїну) і гороху (28-36 ц/га і 16-36% протеїну) (Несміян І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Використання рослинних білково-жирових добавок в годівлі ремонтних теличок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок