Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОНОВЛЕННЯ АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОНОВЛЕННЯ АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОНОВЛЕННЯ АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЄЛІКОВА НАДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 621:658.162
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОНОВЛЕННЯ АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Орлов Петро Аркадійович,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри економіки та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Хобта Валентина Михайлівна,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри економіки підприємства
кандидат економічних наук, доцент
Чмутова Ірина Миколаївна,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри банківської справи
Захист відбудеться “04” жовтня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д .055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, просп. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий “04” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. М. Ястремська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У ринкових умовах проблема розробки ефективного механізму інтенсифікації і підвищення ефективності оновлення активної частини основних виробничих фондів (АЧ ОВФ) набуває особливого значення. У трансформаційному періоді оновлення основних виробничих фондів (ОВФ) здійснювалося з порушенням відтворювальних пропорцій. Основними причинами цих порушень були: знецінювання амортизаційних відрахувань у результаті інфляції, переважне використання отриманого прибутку та амортизаційних відрахувань для цілей поточного споживання, надмірно високі банківські ставки за кредитами і високі інвестиційні ризики довгострокового кредитування, що обмежують можливості підприємств залучати позиковий капітал для фінансування оновлення АЧ ОВФ. У процесі стабілізації економічної ситуації в Україні зазначені негативні причини будуть поступово послабляти свій вплив на розвиток інвестиційної й інноваційної діяльності, пов’язаної з оновленням АЧ ОВФ, що створює потребу в подальшому розвитку теоретичних і методичних основ підвищення ефективності й інтенсифікації оновлення АЧ ОВФ.
У зарубіжній літературі теоретичні та методичні засади управління інвестиційними й інноваційними процесами оновлення матеріально-технічної бази виробництва досліджуються в наукових працях М. Кондратьєва, У. Шарпа, Й. Шумпетера та ін. В Україні дослідженню цих проблем присвячені роботи В. П. Александрової, О. І. Амоші, В. М. Гейця, В. М. Гриньової, М. О. Кизима, П. А. Орлова, А. А. Пересади, В. М. Хобти, О. М. Ястремської. Однак розглянуті проблеми складні та багатоаспектні, щодо багатьох важливих питань у вітчизняній та зарубіжній літературі не дається вичерпних відповідей. Це стосується як трактування змісту самого поняття інтенсифікації оновлення АЧ ОВФ, так і методичних підходів до управління цим процесом на рівні підприємств з урахуванням динаміки економічного розвитку зовнішнього середовища. Тому актуальність теми дисертаційної роботи визначається об’єктивною необхідністю подальшого поглиблення теоретичних, методичних і прикладних досліджень, що забезпечують удосконалення існуючої практики управління інноваційно-інвестиційною діяльністю, спрямованою на інтенсифікацію і підвищення ефективності оновлення АЧ ОВФ на машинобудівних підприємствах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОНОВЛЕННЯ АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок