Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування та їх профілактика

Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування та їх профілактика

Назва:
Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування та їх профілактика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУт педіатрії, акушерства та гінекології
Академії медичних наук України
Ковальова Олена Михайлівна
УДК 616-053.1/5:612.332.7
Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування та їх профілактика
14.01.10 - педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, доцент Траверсе Галина Михайлівна
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України,
завідувач кафедри факультетської педіатрії з курсом неонатології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор ОТТ Валентина Дмитрівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділом харчування здорових та хворих дітей раннього віку
доктор медичних наук, професор Ткаченко Світлана Кузьмінічна Львівський державний медичний університет ім. Галицького МОЗ України, професор кафедри факультетської та шпитальної педіатрії
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, кафедра неонатології
Захист дисертації відбудеться “ 16 ” квітня 2002 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050 м.Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050 м.Київ, вул. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 15 “ березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Квашніна Л.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми визначається важливістю природного вигодовування (ПВ) для забезпечення гармонійного зростання та розвитку дітей раннього віку, їх резистентності до дії інфекцій та інших несприятливих зовнішніх чинників (В.Д. Отт 1999; Є.Є. Шунько 1999; С.К.Ткаченко 1999).
Серед пріоритетних наукових напрямків експерти ВООЗ (1996) виділяють дослідження, пов’язані з поширеністю ПВ. Актуальними вважаються розробки, які стверджують унікальність та незамінність жіночого молока (ЖМ), сприяють встановленню лактації та внаслідок цього покращують показники здоров’я дітей. У наш час в економічно і соціально розвинутих країнах відмічається стійка тенденція до збільшення тривалості ПВ, а також приділяється велика увага його охороні. На жаль, для України характерне зниження тривалості та розповсюдженності ПВ серед немовлят і недостатня ефективність лікувальних та профілактичних заходів (В.Д. Отт, Л.І. Тутченко, 1995).
За останні роки у вітчизняній і зарубіжній літературі з’явилися дані про основні чинники, які призводять до порушень ПВ, але ці роботи не враховують комплексний характер факторів (Н.М. Громнацька, 1996; Р.А. Васюк,1999). Зокрема, досі не з’ясовано вплив екологічних чинників на лактаційну функцію у жінок, не розраховані фактори ризику розвитку гіпогалактії, не проаналізовано рівень підготовки майбутніх медичних працівників та рівень знань молоді з питань практики ПВ. Практично відсутні дослідження, які дозволили б довести взаємозв’язок між фактичним харчуванням немовлят та поширеністю аліментарнозалежної патології.
Все вище наведене, безумовно свідчить про актуальність наукового напрямку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана науково-дослідна работа є фрагментом планової ініціативної теми Української медичної стоматологічної академії “Запальні та незапальні хвороби органів і систем людини, які формуються під впливом екологічних, стресорних, імунних, метаболічних та інфекційних факторів. Стан гемо-гомеостазу, гемодинаміки при застосуванні традиційних та нетрадиційних засобів лікування” та є фрагментом кафедральної ініціативної теми “Сучасні питання профілактики, діагностики, лікування та реабілітаціїї аліментарнозалежних захворювань у дітей, а також вплив на перебіг цих захворювань несприятливих чинників зовнішнього середовища”, № д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування та їх профілактика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок