Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕСТОВИЙ КОНТРОЛЬ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ ГОВОРІННЯМ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ У СТУДЕНТІВ II КУРСУ МОВНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

ТЕСТОВИЙ КОНТРОЛЬ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ ГОВОРІННЯМ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ У СТУДЕНТІВ II КУРСУ МОВНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Назва:
ТЕСТОВИЙ КОНТРОЛЬ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ ГОВОРІННЯМ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ У СТУДЕНТІВ II КУРСУ МОВНОГО ФАКУЛЬТЕТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,40 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
МОЛОКОВИЧ Ольга Олексіївна
УДК 378.147=111
ТЕСТОВИЙ КОНТРОЛЬ
РІВНЯ ВОЛОДІННЯ ГОВОРІННЯМ
АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ
У СТУДЕНТІВ II КУРСУ МОВНОГО ФАКУЛЬТЕТУ
Спеціальність 13.00.02. – теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, доцент
Петращук Олена Петрівна,
Київський національвний лінгвістичний
університет,
завідувач кафедри англійської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Куліш Лариса Юліанівна,
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського,
завідувач кафедри мов
кандидат педагогічних наук, доцент
Олійник Тетяна Іванівна,
Горлівський державний педагогічний
інститут іноземних мов,
доцент кафедри іноземної філології
Провідна установа Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра англійської
філології, Міністерство освіти і науки України,
м.Харків
Захист відбудеться 12 грудня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті за адресою: 03680, м.Київ, вул. Велика Васильківська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету, 03680, м.Київ, вул.Велика Васильківська, 73.
Автореферат розісланий 10 листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В наш час більшість педагогічних мовних вищих закладів освіти (ВЗО) України готує викладачів з двох спеціальностей, тому перед факультетами іноземних мов стоїть завдання підготувати спеціалістів, здатних викладати на високому професійному рівні не тільки першу, але й другу іноземну мову.
На мовних факультетах ВЗО вивчення першої іноземної мови (французької, німецької, іспанської, японської, китайської, арабської та ін.) починається з першого року навчання. Вивчення англійської мови як другої іноземної починається з другого курсу і продовжується протягом чотирьох років. Таким чином, студенти II курсу мовного факультету вивчають англійську мову як другу іноземну перший рік.
Одним з основних завдань курсу навчання другої іноземної мови є формування вмінь говоріння. Важливість цього завдання для професійної діяльності випускників мовного ВЗО є очевидною. Проте в практиці навчання англійської мови як другої іноземної відсутні науково обгрунтовані методики контролю та оцінки рівня володіння цією мовою і говорінням зокрема.
У сучасній методиці викладання іноземних мов проблемі тестового контролю присвячено багато досліджень вітчизняних та зарубіжних учених (Банкевич, 1981; Головач, 1997; Кміть, 2000; Коккота, 1989; Ніколаєва, 1996; Петращук, 2000; Петренко, 1996; Рапопорт, 1986; Рапопорт, Сельг, Соттер, 1987; Саєнко, 1998; Скалкін, 1986; Фоломкіна, 1986; Alderson, Clapham, Wall, 1995; Bachman, 1990; Bachman, Palmer, 1996; Finocchiaro, Sako, 1983; Harris, 1977; Heaton, 1991; Henning, 1987; Hughes, 1992; Knight, 1992; Madsen, 1983; Oller, 1992; Underhill, 1987; Weir, 1990 та інших).
Наше дослідження виконане на II курсі мовного факультету ВЗО, на якому, згідно з вимогами Типової програми, рекомендується проводити тестовий контроль рівня володіння говорінням під час тематичного (після вивчення конкретної теми) та рубіжного (перед заліком в кінці першого року навчання) тестування.
Однак у практиці викладання англійської мови як другої іноземної на першому році ми зіткнулися з відсутністю чітких критеріїв до визначення рівня володіння говорінням у студентів II курсу мовного факультету. В той же час Типова програма підготовки вчителя з другої іноземної мови приділяє, на наш погляд, недостатню увагу питанню організації та проведення тестового контролю, який вважається ефективним засобом визначення рівня володіння цим видом мовленнєвої діяльності багатьма вітчизняними і зарубіжними дослідниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕСТОВИЙ КОНТРОЛЬ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ ГОВОРІННЯМ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЯК ДРУГОЮ ІНОЗЕМНОЮ У СТУДЕНТІВ II КУРСУ МОВНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок