Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВИЩЕ НЕПОВНОЛІТНІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В ПЕРІОД НІМЕЦЬКО-РАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1941 – 1945 рр.)

СТАНОВИЩЕ НЕПОВНОЛІТНІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В ПЕРІОД НІМЕЦЬКО-РАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1941 – 1945 рр.)

Назва:
СТАНОВИЩЕ НЕПОВНОЛІТНІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В ПЕРІОД НІМЕЦЬКО-РАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1941 – 1945 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,22 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Голиш Григорій Михайлович
УДК 94 (477) 1941/1945
СТАНОВИЩЕ НЕПОВНОЛІТНІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В ПЕРІОД НІМЕЦЬКО-РАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1941 – 1945 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України
Науковий керівник доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Лисенко Олександр Євгенович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України періоду
Другої світової війни
Офіційні опоненти доктор історичних наук
Кучер Володимир Іванович,
головний науковий співробітник,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Вєтров Ігор Георгійович,
доцент кафедри історії
слов’ян і українознавства,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова
Провідна установа Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна (кафедра історії України)
Захист відбудеться „18” червня 2004 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий „15” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Німецько-радянська війна втягнула у свою орбіту представників найрізноманітніших соціальних категорій і вікових груп населення України, породивши історично унікальний феномен воєнного покоління. Збагнути повною мірою його сутність неможливо без звернення до аналізу становища наймолодшої і соціально найвразливішої вікової категорії воєнних років – неповнолітніх громадян. Потреба вивчення даної проблеми визначається непересічним значенням історії Другої світової війни, необхідністю переосмислення її подій на новій методологічній основі, з’ясування місця і ролі всіх без винятку учасників тих трагічних подій, включаючи й наймолодших представників воєнного покоління. Історична наука радянської доби, яка зазнала негативних впливів тоталітарної ідеології, методологічного догматизму та некомпетентного втручання, не змогла достатньо об’єктивно і повно висвітлити ключові проблеми історії нашого народу в роки війни, що й спричинило майже повне ігнорування дослідниками дитячого аспекту воєнної проблематики. Хоча невеликі за обсягом сюжети життя неповнолітніх громадян воєнної доби і впліталися в канву окремих досліджень, однак вони не були самодостатніми і мали, здебільшого, доповнюючий характер. З огляду на цю суттєву прогалину у вітчизняній історичній науці існує потреба об’єктивного, комплексного вивчення проблеми становища неповнолітнього населення воєнного періоду.
Звернення до історії німецько-радянської війни дозволяє черпати історичний досвід та враховувати уроки драматичного минулого нашого народу, що вкрай важливо для нинішнього етапу процесу державотворення України взагалі та вироблення ефективної і виваженої політики щодо охорони дитинства зокрема.
Дослідження даної проблеми є актуальним і у зв’язку з необхідністю виховання підростаючого покоління на основі загальнолюдських цінностей та патріотичних почуттів. Тому вивчення героїчних і поряд з цим трагічних доль дітей та підлітків воєнної доби дозволяє залучати справді безцінний матеріал для формування у юних громадян сучасної України якостей патріотизму і громадянської відповідальності за долю своєї Батьківщини.
Зв’язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертаційна робота є складовою частиною комплексних науково-дослідницьких тем „Трансформація суспільно-політичних, економічних та культурних процесів в Україні під впливом воєнних подій 1939 – середини 40-х років” (№ державної реєстрації 0104000624) та „Українське суспільство і влада на завершальному етапі війни (1943 – 1945 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАНОВИЩЕ НЕПОВНОЛІТНІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В ПЕРІОД НІМЕЦЬКО-РАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ (1941 – 1945 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок