Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОМАШНІЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В НАВЧАННІ ФІЗИКИ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

ДОМАШНІЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В НАВЧАННІ ФІЗИКИ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

Назва:
ДОМАШНІЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В НАВЧАННІ ФІЗИКИ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,21 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Руденко Микола Петрович
УДК 3(072.3)
ДОМАШНІЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В НАВЧАННІ ФІЗИКИ УЧНІВ
ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
13.00.02 - теорія та методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, професор
САВЧЕНКО ВІТАЛІЙ ФЕДОРОВИЧ,
Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри педагогіки,
психології та методики навчання фізики
Офіційні опоненти:
- доктор педагогічних наук, професор
БУГАЙОВ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ,
Інститут педагогіки, завідувач лабораторії
математичної та фізичної освіти
- кандидат педагогічних наук
ЖУК ЮРІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Інститут засобів навчання,
заступник директора з наукової роботи

Провідна установа - Тернопільський державний педагогічний
університет імені В.Гнатюка,
кафедра фізики та методики навчання фізики,
Міністерство освіти та науки України, м.Тернопіль.
Захист відбудеться " 28 " листопада 2000 року о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою:
01601, Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, Київ-30, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий " 25 " жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Фізика посідає важливе місце серед навчальних предметів основної школи, оскільки в процесі навчання фізики формується науковий світогляд учня, розвиваються його інтелектуальні та творчі здібності. Знання, отримані школярами під час вивчення фізики, стають основою технічної грамотності людини, дозволяють використовувати результати фізичних досліджень і відкриттів для задоволення матеріальних і духовних потреб особистості.
Формування в учнів міцних знань з фізики вимагає пошуку нових та вдосконалення вже відомих методичних прийомів і засобів навчання, вдосконалення організації навчального процесу, врахування при цьому індивідуальних здібностей, нахилів, обдарованостей учнів.
Важливе значення для підвищення якості навчання фізики має вдосконалення навчального фізичного експерименту, в тому числі й домашнього. Психолого-педагогічні основи застосування домашнього експерименту в процесі навчання фізики висвітлені в працях Л.П.Гримака, Н.М.Звєрєвої, Г.С.Костюка, О.М.Леонтьєва, С.Л.Рубінштейна, І.Ф.Харламова та інших. Питанням вдосконалення методів, засобів та організаційних форм навчання, подальшого розвитку навчального фізичного експерименту присвячені роботи О.І.Бугайова, В.О.Бу-р-ова, С.П.Величка, Г.М.Гайдучка, С.У.Гончаренка, В.О.Зібера, Є.В.Кор-шака, О.І.Ляшенка, Б.Ю.Миргородського, В.Г.Нижника, С.Ф.Покровського, М.Й.Розенберга, В.Ф.Савченка, О.В.Сергєєва, О.В.Цінгера та інших.
Методика використання експериментальних задач під час навчання фізики висвітлена в роботах І.Г.Антипіна, А.А.Давидьона, О.Ф.Іваненко, В.Ф.Махлая та О.І.Богатирьова, В.М.Ланге, С.С.Мошкова та інших.
Великий внесок у розвиток теорії і практики використання експериментальних завдань з фізики для домашньої роботи учнів зробили В.О.Зібер, П.Г.Ковальов, С.Ф.Покровський, Є.Н.Соколова, С.Я.Шамаш, В.Ф.Шилов, С.І.Юров, А.А.Давидьон, М.В.Остапчук та інші. Зусиллями цих вчених розроблені експериментальні завдання з фізики для домашньої роботи учнів, а також методика використання цих завдань у навчальному процесі. Проте названі автори недостатньо уваги приділили домашньому експерименту учнів як засобу закріплення та поглиблення отриманих на уроці знань та вмінь. Необхідність такого підходу до домашнього експерименту учнів випливає з закономірностей навчального процесу. Знання та вміння, отримані учнями в класі, повинні бути закріплені в процесі виконання домашнього завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОМАШНІЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В НАВЧАННІ ФІЗИКИ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок