Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ФАХОВІЙ ПІДГОТОВЦІ

ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ФАХОВІЙ ПІДГОТОВЦІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ФАХОВІЙ ПІДГОТОВЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
РАЗУМЕНКО Дмитро Олегович
УДК 378. 147:33 (477)
 
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ
УЧИТЕЛІВ У ФАХОВІЙ ПІДГОТОВЦІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України
Прокопенко Іван Федорович,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Науково-дослідний інститут педагогіки та
психології імені В.О.Сухомлинського Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Омельченко Світлана Олександрівна,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, докторант.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені М.Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “26” квітня 2007 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В.
Автореферат розісланий “23” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Одним із стратегічних напрямів модернізації системи освіти в Україні на межі третього тисячоліття визнано виховання людини культури (О. Бондаревська, І. Зязюн, В. Гриньова та інші). Перехід до ринкової економіки, який вимагає глибоких соціально-економічних змін в державі, висуває перед суспільством важливу педагогічну проблему формування економічної культури молоді, її підготовки до входження в життя за нових умов, значної перебудови змісту шкільної освіти. На розв’язання поставлених завдань спрямовано широке впровадження в школу предметів економічного змісту, проте, як свідчить аналіз практики, забезпечення учнів необхідними знаннями не вирішує проблеми їх підготовки до адаптації в сучасних динамічних соціально-економічних умовах. Економічні знання більшості випускників шкіл мають виключно теоретичний характер, відірваний від реальної дійсності, унаслідок чого молоді люди не можуть протистояти негативним явищам ринкової економіки. Як свідчать реалії сьогодення, більшості молоді не дозволяє бути конкурентноздатними на ринку праці не лише нестача теоретичних знань і практичних навичок, а й недостатня сформованість економічного мислення, відсутність економічної культури.
Основні загальні положення економічної науки обґрунтовано в працях основоположників економічної теорії (А. Сміт, Д. Рікардо), учених-економістів (Л. Абалкін, Л. Бляхман, А. Грищенко, П. Епштейн, С. Злупко та інші), видатних просвітителів (М. Драгоманов, В. Каразін, Я. Ковельський, П. Ляшенко, С. Подолинський, Г. Сковорода).
Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить про те, що окремі проблеми економічної освіти порушувалися ще в роботах П. Блонського, А. Макаренка, К. Ушинського, С. Шацького. З 60-х рр. XX століття економічна освіта та виховання виділилися в окремий напрям наукових досліджень, у яких розглядалися:
· гносеологічний аспект, сутність та місце економічної освіти і виховання в реальній свідомості людини, понятійний апарат (І. Іткін, В. Попов, А. Уледов, В. Феофанов та інші);
· психолого-педагогічні аспекти економічного виховання та освіти учнів різних вікових періодів (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ФАХОВІЙ ПІДГОТОВЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок