Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ В ГаличинІ в кінці ХІХ – НА початку ХХ ст. В УКРАЇНСЬКІЙ історіографіЇ

УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ В ГаличинІ в кінці ХІХ – НА початку ХХ ст. В УКРАЇНСЬКІЙ історіографіЇ

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ В ГаличинІ в кінці ХІХ – НА початку ХХ ст. В УКРАЇНСЬКІЙ історіографіЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ВИННИК НАТАЛІЯ МИРОСЛАВІВНА
УДК 930.1+329(477.83/86)”18/19”
УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ В ГаличинІ
в кінці ХІХ – НА початку ХХ ст. В УКРАЇНСЬКІЙ історіографіЇ
07.00.06 – ІСТОРІОГРАФІЯ, ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВО ТА
СПЕЦІАЛЬНІ ІСТОРИЧНІ ДИСЦИПЛІНИ
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ІСТОРИЧНИХ НАУК
ЛЬВІВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана на кафедрі історіографії і джерелознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Савчук Борис Петрович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри туризму і краєзнавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри радіомовлення і телебачення
кандидат історичних наук, доцент
Педич Василь Пилипович,
Івано-Франківський національний
технічний університет нафти і газу,
доцент кафедри історії та політології
Захист відбудеться “13” травня 2008 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Універ-ситетська, 1, ауд. 337.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “12” квітня 2008 р.


Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Протягом 1990-х років українська історична наука пережила етап піднесення, позбавляючись свого провінціалізму, притаманного в радянський час. Зникла тотальна ідеологічна цензура з боку влади, дослідникам відкрились нові архівні джерела, стали більш доступнішими наукові праці закордонних істориків з їх новим для тогочасної української історичної науки баченням розвитку історичних процесів. Це викликало пожвавлення в українській історіографії та зацікавленість проблемами, зокрема тими, які пов’язані з питанням національного відродження та націотворення ХІХ – початку ХХ ст. В сучасних умовах значно зріс дослідницький інтерес до історії суспільно-політичних, національно-визвольних та демократичних рухів та партійно-політичної системи. Це зумовлено політичною ситуацією в країні, коли партії зі зростаючою силою впливають на перебіг подій і займають найбільший сектор політичного життя. Це, в свою чергу, приводить до зацікавлення історичним минулим партій і рухів, вивчення їх надбань і методів боротьби. Серед таких тем відзначимо легальну позицію українських політичних партій Східної Галичини рубежу ХІХ – початку ХХ ст., які завжди діяли тільки законними методами; активну участь в суспільно-політичному житті краю даного періоду громадських організацій, свідому громадянську позицію студенства, що проявилась в наполегливій боротьбі за відкриття українського університету у Львові. Становлення сучасних національних організацій супроводжується складними суперечливими процесами, саме тому вивчення їх історії дає цінний досвід і уроки, які слід враховувати в сучасних умовах державного будівництва.
На сучасному етапі розвитку вітчизняної науки зростає необхідність історіографічного узагальнення праць, присвячених дослідженню політичної історії України рубежу ХІХ – ХХ століть, які є складовим компонентом історіографії історії України, без яких не можливо простежити тенденції розвитку української історичної думки, встановити закономірності росту і збагачення історичних знань, примноження методів історичного пізнання.
Особливо актуальною постає проблема утвердження історіографії українського суспільно-політичного руху Галичини кінця XIX – початку XX ст. – рушійного механізму феномену "національного відродження", ключовою функцією якого було поширення національної свідомості серед українського населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ В ГаличинІ в кінці ХІХ – НА початку ХХ ст. В УКРАЇНСЬКІЙ історіографіЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок