Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кріоконсервування фрагментів органів ссавців і біологічна дія одержаних з них водно-сольових екстрактів

Кріоконсервування фрагментів органів ссавців і біологічна дія одержаних з них водно-сольових екстрактів

Назва:
Кріоконсервування фрагментів органів ссавців і біологічна дія одержаних з них водно-сольових екстрактів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,74 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І КРІОМЕДИЦИНИ
ГАЛЬЧЕНКО СЕРГІЙ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 615.361.014.41.451.16:57.043
Кріоконсервування фрагментів органів ссавців і біологічна дія одержаних з них водно-сольових екстрактів
03.00.19- кріобіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Харків 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України.
Науковий консультант:
доктор медичних наук, професор, Заcлужений діяч науки і техніки України Сандомирський Борис Петрович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, завідувач відділу експериментальної кріомедицини.
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Розанов Леонід Федорович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, провідний науковий співробітник відділу низькотемпературного консервування, м. Харків;
Доктор біологічних наук, професор Перський Євген Ефроїмович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри біохімії біологічного факультету, м. Харків.
Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Турчин Іван Семенович, Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, завідувач відділу експериментальної і клінічної трансплантології, м. Київ.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, Науково-дослідний лабораторний центр, м. Київ.
Захист відбудеться 22 травня 2007 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 64.242.01 при Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України за адресою 61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України за адресою м. Харків, вул. Переяславська, 23.
Автореферат розісланий 19 квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
член-кореспондент НАН України,
доктор медичних наук, професор А.М. Гольцев


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Останнім часом в Україні та за її межами проводяться широкі дослідження ефективності та механізмів дії препаратів клітинної та тканинної терапії, в тому числі створених із ксеногенних органів (И.П. Ашмарин и др., 2002; Т.П. Бондаренко, 2003; И.П. Кайдашев и др., 2003; Б.П. Сандомирський и др., 2003; K. Edamura, 2003; А.М. Гольцев та інш., 2004; И.С. Ролик, 2004; В.І. Грищенко, 2005; C.N. Berger, 2005). Головним чином це пов'язано з тим, що при використанні ксеногенного матеріалу не виникають морально-етичні проблеми, а також відсутня небезпека інфікування на характерні для людини віруси (ВІЛ, гепатит, тощо), яка має місце при використанні алогенного матеріалу (О.И. Смыкодуб, 2002). Але залишається небезпека передачі загальних для людини та тварин інфекцій. Тому в одержаному від тварин матеріалі повинна бути відсутня бактеріологічна, вірусологічна та мікологічна контамінація (Наказ МОЗ України № 96 від 4 травня 2000 р). Для проведення аналізів на відсутність контамінації такого матеріалу потрібен відповідний час, протягом якого його раціонально зберігати в кріоконсервованому стані. Тканинні препарати використовують в клініці та наукових дослідженнях у вигляді клітин, фрагментів органа, екстрактів тканини відповідного органа та інш. Тому в своїй роботі ми вивчили вплив умов кріоконсервування на збереження фрагментів органів свиней та поросят, а також склад та біологічну активність водно-сольових екстрактів, одержаних з деконсервованого матеріалу.
На теперішній час накопичено достатньо наукової інформації про вплив швидкостей охолодження, різних кріопротекторів і їх концентрацій на збереження біологічного матеріалу після кріоконсервування. Слід зазначити, що вплив вищевказаних чинників на клітинні суспензії при їх кріоконсервуванні вивчений досить повно, а вплив на збереження фрагментів досліджено значно менше.
Практично не вивченим залишається питання щодо стану деконсервованих фрагментів органів після відігріву та повернення в умови нормотермії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Кріоконсервування фрагментів органів ссавців і біологічна дія одержаних з них водно-сольових екстрактів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок