Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРЕНДНІ ВІДНОСИНИ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ

ОРЕНДНІ ВІДНОСИНИ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Назва:
ОРЕНДНІ ВІДНОСИНИ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ПЛЕТЕНЕЦЬКА Світлана Михайлівна
УДК 631.115.17+347.453.1
ОРЕНДНІ ВІДНОСИНИ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ
ВИРОБНИЦТВІ
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки УААН.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
заслужений діяч науки і техніки України
Малік Микола Йосипович,
завідувач відділу підприємництва
Інституту аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник,
заслужений діяч науки і техніки України
Федоров Микола Миколайович,
завідувач відділу земельних відносин
Інституту аграрної економіки УААН
кандидат економічних наук
Федієнко Павло Миколайович,
вчений секретар
відділення аграрної економіки
Української академії аграрних наук
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра економіки АПК
Захист відбудеться 03.04.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03127, Київ, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН.
Автореферат розісланий 02.03.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор МАЛІК М.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Орендні відносини в сільськогосподарському виробництві набувають визначального характеру. Указ Президента України “Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки” від 3 грудня 1999 року визначив їх найбільш життєздатним варіантом господарювання в сучасних умовах. Нині оренда виступає формою реалізації прав власності орендодавців і є одним із засобів їх соціального захисту та створення матеріально-технічної бази нових аграрних формувань.
Проте розвиток орендних відносин в аграрній сфері поки що стримується недостатнім організаційним, правовим та фінансовим забезпеченням здійснення аграрної реформи. Ефективне функціонування механізму орендних відносин ускладнюється й через кризові явища у народному господарстві, у тому числі й аграрному секторі. При цьому стислі строки проведення реформування аграрного сектора, недосконалість правового забезпечення та інші чинники призвели до значних порушень при паюванні майна та передачі його в оренду.
Недосконалість державного моніторингу оренди, мінливе правове середовище, низький рівень орендної плати в деяких господарствах є наслідком непослідовної політики держави в аграрній сфері та непослідовних дій місцевих органів влади. Розвиток орендних відносин на селі нерозривно пов'язаний не тільки зі зміною форм господарювання, а й з дієвою аграрною політикою та вирішенням проблемних питань, створенням організаційно-господарських структур ринкового типу і зміцненням економічного стану АПК. Тому необхідність вирішення важливої народногосподарської проблеми удосконалення організації та механізму орендних відносин в аграрному секторі економіки у період його трансформації й обумовила актуальність обраної теми дисертаційного дослідження та визначила її наукове і практичне значення.
Стан вивчення проблеми. В умовах обмежених строків реформування сільськогосподарського виробництва і становлення нових організаційно-правових форм господарювання на приватній основі організаційні та економічні питання оренди землі і майна залишаються найменш дослідженими в системі аграрних відносин і недостатньо висвітленими у спеціальній літературі. Основна увага дослідників зосереджувалася переважно на питаннях удосконаленню аграрних відносин. Дане питання досліджували такі відомі вчені: В.Г. Андрійчук, А.Ф. Бурик, П.І. Гайдуцький, М.В. Гладій, В.В. Зіновчук, Ю.С. Коваленко, В.І. Криворучко, О.В. Крисальний, М.А. Лендєл, М.Г. Лобас, І.І. Лукінов, Ю.О. Лупенко, П.М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРЕНДНІ ВІДНОСИНИ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок