Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЗМ ЕТНОМУЗИКОЛОГІЇ КЛИМЕНТА КВІТКИ

ІСТОРИЗМ ЕТНОМУЗИКОЛОГІЇ КЛИМЕНТА КВІТКИ

Назва:
ІСТОРИЗМ ЕТНОМУЗИКОЛОГІЇ КЛИМЕНТА КВІТКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,35 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СТОРОЖУК АНТОНІНА ІВАНІВНА
УДК 78.03 /477/
С 823
ІСТОРИЗМ ЕТНОМУЗИКОЛОГІЇ
КЛИМЕНТА КВІТКИ
17.00.01. – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
ІВАНИЦЬКИЙ Анатолій Іванович,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач
кафедри фольклору і теорії музики.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор,
КОРНІЙ Лідія Пилипівна,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, професор
кафедри української музики;
кандидат мистецтвознавства
ПАЛЬОННИЙ Володимир Іванович,
Вінницький державний педагогічний
університет ім. М.Коцюбинського, старший
викладач кафедри теорії, історії музики
та гри на музичних інструментах.
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства,
фольклористики та етнології
ім. М.Т.Рильського НАН України,
відділ культурології, м.Київ
Захист відбудеться 26 вересня 2000 р. о 14 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв /О1133, м.Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209/.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв /О1133, м.Київ, вул. Щорса, 36/.
Автореферат розісланий 24 серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Булатова Е.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В історії української етномузикології другої половини XX ст. значна увага надавалася вивченню діяльності її ви-значних представників. Однак, до цього часу не було з такою ж ґрун-товністю досліджено наукову спадщину Климента Васильовича Квітки, якого історики й теоретики етномузикознавства зараховують до вчених світового рівня. До 1970-х років праці К.Квітки фактично замовчува-лися з ідеологічних міркувань, частина їх була вилучена із вжитку. Крім того, наукові ідеї К.Квітки набагато випередили його час і лише з другої половини XX ст. починають привертати серйозну увагу теоретиків та практиків етномузикології.
Паралельно проводиться активна робота з публікації рукописної спадщини вченого, перевидання стародруків 1920-х років. З’являється цілий ряд дослідницьких матеріалів, що створило необхідну теоретичну й документальну базу для вивчення наукового доробку К.Квітки. Постійно зростає значення опрацьованої ним теорії ритмоструктурної типології та ареальних досліджень. Вона набуває все більшої актуальності у зв’язку з поглибленням уваги в суспільстві до проблем історії культури України, державотворчих процесів києво-руського середньо-віччя, зв’язків народної музики з етногенезом.
К.Квітка відомий як збирач народної музики, упорядник наукових збірників музичного фольклору, видатний теоретик-новатор. Він також є фундатором музично-фольклористичної педагогіки. Педагогічні праці наступних авторів тією чи іншою мірою реалізують квітківські ідеї та програми музично-фольклористичного виховання та навчання.
Про велике значення фольклористичної діяльності та наукових ідей К.Квітки свідчать посилання етномузикологів Європи на його праці в останній чверті XX ст. В той же час рівень дослідженості музично-фольклористичної спадщини К.Квіт-ки, його життєвого й творчого шляху, педагогічної діяльності зали-шається неповним, а щодо новаторських теоретичних ідей - недостатнім. Сказане засвідчує давно назрілу потребу всебічного моно-графічного вивчення діяльності вченого-етномузиколога. Актуальність наукових ідей К.Квітки пояснюється значним удосконаленням теоре-тичного апарату усіх провідних ділянок етномузикологічних досліджень - збирання народних мелодій, критики й текстології записів народної музики, ареально-типологічних розвідок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота пов'язана з розробкою комплексної наукової теми Міністерства культури і мистецтв України: “Культура.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІСТОРИЗМ ЕТНОМУЗИКОЛОГІЇ КЛИМЕНТА КВІТКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок