Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регулюючий вплив держави на функціонування банківських інститутів

Регулюючий вплив держави на функціонування банківських інститутів

Назва:
Регулюючий вплив держави на функціонування банківських інститутів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКий ДЕРЖАВНИЙ Університет УПРАВЛІННЯ
фьоклін денис петрович
УДК 352.717; 352.76 (477)
Регулюючий вплив держави на функціонування банківських інститутів
Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
наук з державного управління
Донецьк - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Бреславцев Олександр Володимирович, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, професор кафедри менеджменту у невиробничій сфері
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Єрмошенко Микола Миколайович, Вищий навчальний заклад “Національна академія управління” (м. Київ), проректор з наукової роботи;
кандидат наук з державного управління Задорожний Володимир Петрович, начальник Мар’їнської податкової міліції у Донецькій області.
Провідна установа – Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кафедра економічної теорії та фінансів (м. Харків).
Захист відбудеться 19 квітня 2006 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр-т. Б.Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 17 березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема регулюючого впливу держави на функціонування банківських інститутів в теорії державного управління завжди посідала чільне місце. Як відомо, державне регулювання банківської діяльності здійснюється з метою захисту вкладників та забезпечення стабільності у банківській сфері. Однак інтереси держави в регулюванні діяльності банківських інститутів цим не вичерпуються. Банківська система є одним з найкращих інструментів регулювання економіки, оскільки економіка не може розвиватися без необхідної кількості грошей. Тому регулювання банківської системи здійснюється з метою не тільки створення безкризових умов її функціонування, але й з метою стимулювання економічних процесів у країні.
Актуальною проблемою державного регулювання діяльності банківських інститутів залишаються питання, пов’язані з правовою сферою. Створено значну кількість законних і підзаконних актів, згідно з якими здійснюється регулювання. Однак, у вітчизняній економічній літературі до останнього часу відсутні комплексні дослідження з питань їх регулювання.
Вимагає наукового обґрунтування створення системи фінансових методів державного регулювання діяльності банківських інститутів, яка б відповідала трансформаційним процесам в Україні. До сьогодні існують значні розбіжності у тлумаченні таких понять, як фінансові методи та фінансові інструменти, відсутні чіткі рекомендації щодо їх впорядкування. Відчувається брак ґрунтовних досліджень взаємодії фінансових інструментів, і насамперед, фінансових нормативів. У зв’язку з тим, що значна кількість фінансових інструментів знаходиться в розпорядженні центрального банку, виникає потреба пошуку альтернатив у складі суб’єктів регулювання.
Застосування фінансових методів державного регулювання банківської діяльності активно досліджується світовою економічною наукою. Зацікавленість у вивченні цих питань виникає вже на початку ХІХ ст., однак науковий характер вона набуває на початку ХХ ст. Проблематиці державного регулювання економічних процесів присвячено чимало праць як вітчизняних, так і зарубіжних вчених, а саме роботи Кейнса Дж.М., Ерроу К., Тінбергена Я., Самуельсона П., Лівшиця А.Я., Шамхалова Ф.І., Михасюка І.Р., Пікулькіна В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Регулюючий вплив держави на функціонування банківських інститутів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок