Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ У ВИСОКОТІЛЬНИХ КОРІВ І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ ТА ДЕЯКІ ФАКТОРИ ЇЇ РЕГУЛЯЦІЇ

ОСОБЛИВОСТІ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ У ВИСОКОТІЛЬНИХ КОРІВ І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ ТА ДЕЯКІ ФАКТОРИ ЇЇ РЕГУЛЯЦІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ У ВИСОКОТІЛЬНИХ КОРІВ І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ ТА ДЕЯКІ ФАКТОРИ ЇЇ РЕГУЛЯЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,48 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
СЛИПАНЮК ОЛЬГА ВАСИЛІВНА
УДК 636.2:082.455:577.158.128
ОСОБЛИВОСТІ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ
У ВИСОКОТІЛЬНИХ КОРІВ І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ
ТА ДЕЯКІ ФАКТОРИ ЇЇ РЕГУЛЯЦІЇ
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології тварин УААН.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Сологуб Леонід Ілліч,
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії обміну речовин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Янович Вадим Георгійович,
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії біології росту і розвитку
Доктор біологічних наук, професор
Столяр Оксана Борисівна
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка
Провідна установа: Львівський національний університет ім.Ів.Франка.
Захист відбудеться “17” травня 2006 р. О 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: 79034, м.Львів, вул В.Стуса, 38.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту біології тварин УААН (79034, мЛьвів, вул В.Стуса, 38).
Автореферат розісланий “10” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віщур О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Заключний період тільності корів відноситься до одного з критичних періодів, який значно впливає на їх фізіологічний стан, активність імунної і антиоксидантної систем та обмін речовин в їхньому організмі. Це пояснюється інтенсивним ростом плода, внаслідок чого посилюється транспорт поживних речовин з материнської системи кровообігу через плаценту, що приводить до змін їх рівня в крові та напруження метаболізму в органах і тканинах тварин Зокрема, в крові корів у кінці тільності зменшується вміст кальцію, фосфору [Beighle, 1999; Goff, 2000; Larsen et al., 2001; Tsilsing-Hansen et al., 2002] та збільшується концентрація продуктів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), неестерифікованих жирних кислот і кетонових тіл [Miller et al., 1993; Brzezinska-Slebodzinska et al., 1994; Bell, 1995; Kudlac et al., 1995]. При цьому в крові корів знижується рівень імуноглобулінів, лізоцимна і бактерицидна активність [van Kampen, Mallard, 1997; Quigley, Drewry, 1998; Preisler et al., 1999; Kimura et al., 2002]. Зниження резистентності корів у кінці тільності, значною мірою, зумовлено послабленням антиоксидантної системи захисту в їхньому організмі. Це приводить до збільшення утворення продуктів ПОЛ, які проявляють деструктивний вплив на клітинні мембрани і внутрішньоклітинні біополімери (білки, нуклеїнові кислоти). Зі зниженням активності антиоксидантної системи і посиленням утворення продуктів ПОЛ в організмі корів у кінці тільності пов’язують патогенез післяродових патологій, зокрема затримку плаценти [Eger et a., 1985; Wentink et al., 1988; Kankofer, 2001]. Проте біохімічні механізми, які лежать в основі зниження активності антиоксидантної системи в організмі корів у кінці тільності вивчені мало. Зокрема, в літературі відсутні дані про вплив мікроелементів на активність антиоксидантних ферментів, до складу яких вони входять, та про роль інсуліну в їх регуляції та вплив на утворення NADPH, який відіграє важливу роль у функціонуванні глутатіонової антиоксидантної системи. Недостатньо вивчена взаємодія вітаміну Е з селеном в організмі тільних корів.
У зв’язку з вищесказаним науково-практичний інтерес становить вивчення біохімічних механізмів змін метаболізму в організмі корів у кінці тільності і в організмі новонароджених телят, а також розробка заходів, скерованих на зниження шкідливого впливу стресових факторів, пошук серед антиоксидантів, гормонів, мікро- і макроелементів, біологічно активних сполук, здатніх коригувати ці впливи.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася згідно плану науково-дослідних робіт Інституту біології тварин УААН на 2001-2005 роки за завданням “Дослідити механізми впливу деяких макро- і мікроелементів на метаболізм в організмі жуйних тварин, ріст популяції симбіотичних мікроорганізмів у передшлунках, продуктивність тварини-господаря та внести корективи у мінеральне живлення молодняку великої рогатої худоби (№ держреєстрації 0101U003434), що виконувалася в лабораторії обміну речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ У ВИСОКОТІЛЬНИХ КОРІВ І НОВОНАРОДЖЕНИХ ТЕЛЯТ ТА ДЕЯКІ ФАКТОРИ ЇЇ РЕГУЛЯЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок