Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МоделІ та алгоритми процесу ідентифікації при вимірюванні складних просторових поверхонь об’єктів

МоделІ та алгоритми процесу ідентифікації при вимірюванні складних просторових поверхонь об’єктів

Назва:
МоделІ та алгоритми процесу ідентифікації при вимірюванні складних просторових поверхонь об’єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КиївськИЙ національнИЙ університет
імені Тараса Шевченка
Руднєва Марія Станіславівна
УДК 681.5.015 (042.3)
МоделІ та алгоритми процесу ідентифікації при вимірюванні складних просторових поверхонь об’єктів
Спеціальність 05.13.05 – комп’ютерні системи та компоненти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університету Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Квасніков Володимир Павлович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри інформаційних технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шинкарук Олег Миколайович,
Хмельницький національний університет,
завідувач кафедри радіотехніки;
доктор технічних наук, професор
Кучерук Володимир Юрійович
Вінницький національний технічний університет,
професор кафедри метрології та промислової автоматики.
Захист відбудеться “_25_”__04_ 2008 р. о _14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.40 Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03680, м. Київ, просп. Глушкова, 2, корп.8, зал. 314.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 58, зал.12.
Автореферат розісланий “12”___03__ 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради С.О. Пашков
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах для розвитку виробництва України велику увагу приділяють підвищенню якості продукції, що в свою чергу потребує розвиток інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) для автоматичного контролю параметрів в координатно-вимірювальних машинах (КВМ). Враховуючи те, що основу професійних знань в науці і техніці складає вимірювальна інформація, необхідно забезпечити виробництво високоефективними методами і засобами вимірювання та ідентифікації, а також методами контролю та керування, що містять в собі останні досягнення в галузі інформаційно-вимірювальних систем.
Розробка і дослідження координатно-вимірювальної системи для автоматичного контролю параметрів за допомогою методів ідентифікації, дозволяє одержати своєчасну і достовірну інформацію про розміри об’єкту.
Для підвищення точності вимірювання з урахуванням повороту деталі та робочого столу, а також дестабілізуючих факторів є застосування стратегії та розробка методів ідентифікації та точності вимірювання.
Разом з тим, комплексний підхід до одночасного процесу ідентифікації та вимірювання з урахуванням автоматичного несинхронного опускання щупа вимірювальної головки координатно-вимірювальної машини раніше не використовувалися. Тому обґрунтування і розробка інформаційно-вимірювальної системи для автоматичного контролю параметрів, що здатна забезпечити підвищений рівень точності автоматичного вимірювання та ідентифікації об’єкту, є актуальною задачею. Її вирішення дозволить підвищити надійність КВМ, точність синхронізації вимірювальних точок, вірогідність автоматичного контролю параметрів об’єкту зі складною просторовою формою.
Координатно-вимірювальні машини, які використовуються в виробництві малоефективні, мають невисоку точність вимірювання, недостатньо надійні та в основному не мають систем самоналагодження. В сучасних КВМ з інтелектуальною системою при контролі та вимірюванні об’єктів зі складною поверхнею не застосовується процес ідентифікації та методи розпізнавання образів. Це обумовлено тим, що існуючі методи розпізнавання об’єктів використовуються на практиці повільніше, чим розвиток інформаційно-вимірювальних систем.
В роботах відомих вчених В.М.Глушкова, П.П.Орнатського, Л.Льюнга, Е.П.Сейджа, Дж.Мелса, Ю.Ф.Павленка, Я.З.Ципкіна, В.А.Гапшиса, А.Ю.Каспа-райтиса, П.Ейкхоффа та інших розглядалися процеси ідентифікації та вимірювання геометричних параметрів об’єктів, але не поєднувалися при проектуванні інформаційно-вимірювальних систем в координатно-вимірювальних машинах, які забезпечують підвищення продуктивності при контрольних операціях, а також зменшення інструментальних похибок вимірювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МоделІ та алгоритми процесу ідентифікації при вимірюванні складних просторових поверхонь об’єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок