Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мотиваційні механізми активізації політики зайнятості в Україні (на прикладі Львівської області)

Мотиваційні механізми активізації політики зайнятості в Україні (на прикладі Львівської області)

Назва:
Мотиваційні механізми активізації політики зайнятості в Україні (на прикладі Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Риндзак Ольга Тадеївна
УДК 331.101.3: 331.5.024.5(477.83)
Мотиваційні механізми активізації політики зайнятості в Україні (на прикладі Львівської області)
Спеціальність 08.09.01 - Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ВОВКАНИЧ СТЕПАН ЙОСИПОВИЧ,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
БОГИНЯ ДЕМ’ЯН ПЕТРОВИЧ,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділу
кандидат економічних наук, доцент
СЕМІВ РОМАН АНДРІЙОВИЧ,
Львівський банківський інститут,
завідувач кафедри
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань
європейської інтеграції України,
відділ проблем гуманітарної політики
людського розвитку і споживчого ринку
м.Київ
Захист відбудеться 27 березня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою:
79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “27” лютого 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до соціально орієнтованої ринкової економіки вимагає першочергового розв’язання проблем забезпечення продуктивної зайнятості населення і ефективного розвитку ринку праці. Це актуалізує перегляд підходів до формування державної політики зайнятості, які б мали сприяти посиленню мотивації до праці, самозайнятості, підприємницької та інноваційної діяльності. Дослідження мотивації як рушійної сили економічної поведінки людини, формування мотиваційного механізму активізації політики зайнятості має особливе значення для реалізації в Україні стратегії інноваційного розвитку, оскільки саме людина - основний суб’єкт господарського розвитку, а її трудова діяльність - обов’язкова і необхідна умова поступу суспільства. Це й визначає актуальність теми дисертаційної роботи.
Дослідженнями різних аспектів мотивації праці та зайнятості населення займалося багато вчених. В Україні витоки теоретичного надбання в цьому плані пов’язані з вченням Г.С.Сковороди про “сродну працю”. Пізніше значний внесок у розвиток теорії зайнятості та мотивації праці зробили такі відомі українські вчені як І.В.Вернадський, С.А.Подолинський, М.Бунге, М.І.Туган-Барановський, Я.П.Козельський, М.А.Балудянський. В зарубіжній літературі основні моделі мотивації трудової діяльності обґрунтовувались А.Маслоу, К.Альдерфером, Ф.Герцбергом, Д.Мак-Клелландом, В.Врумом, С.Адамсом, Л.Портером, Е.Лоулером, Д.Мак-Грегором, У.Оучі.
Щодо фундаментальних положень нової парадигми зайнятості, підходів до мотивації праці та управління трудовим потенціалом в умовах ринкової трансформації постсоціалістичних соціально-економічних систем, то їх викладено у працях Д.П.Богині, І.К.Бондар, О.А.Бугуцького, С.Й.Вовканича, М.І.Долішнього, Т.А.Заяць, А.Г.Здравомислова, С.М.Злупка, А.М.Колот, Є.С.Кубишина, О.Є.Кузьміна, І.С.Маслової, В.В.Онікієнко, С.І.Пирожкова, П.Т.Саблука, А.А.Чухно, М.В.Шаленко. Значним внеском у вирішення теоретико-прикладних проблем регулювання регіональних ринків праці, з врахуванням особливостей мобільності робочої сили, розвитку підприємництва є праці С.І.Бандура, М.А.Козоріз, Ю.М.Краснова, Л.С.Лисогора, Е.М.Лібанової, В.М.Мікловди, С.М.Писаренко, М.І.Пітюлича, У.Я.Садової, Л.К.Семів, Л.Т.Шевчук.
Проблема формування мотиваційного механізму активізації політики зайнятості є відносно новою і не характеризується комплексним підходом до її роз’вязання ні в теоретичному, ні в прикладному аспектах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Мотиваційні механізми активізації політики зайнятості в Україні (на прикладі Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок